Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İskenderun Sarıseki Mahallesi

Yeşil çeliğin merkezi olacak

Yeşil çeliğin merkezi olacak

Yurt içi ve yurt dışından gelen yüzlerce iş ortağı ile Antakya’da bir araya gelen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, yeni yatırımlarla beraber, Tosyalı Holding olarak 10 Milyon Ton üretim hacmine ulaşacaklarını söyledi.

Hatay’ın demir-çelik üreticisi Tosyalı Holding, Tosyalı İş Ortakları Buluşması’nı, yurt içi ve yurt dışından gelen yüzlerce iş ortağının katılımıyla 16-18 Aralık’ta Antakya Museum Otel’ de gerçekleştirdi. ‘Yeşil Çeliğin Yarını, Geleceğin Yatırımı’ mottosuyla düzenlenen buluşmada, sektöründe sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en önemli yatırımlarından biri olan Tosyalı Demir Çelik Sarıseki Tesisi hakkında en güncel bilgiler iş ortakları ile paylaşılırken, Tosyalı Holding’in 2022 yılı boyunca yaptığı diğer birçok yatırıma da yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Türkiye’nin yürüyen en büyük sanayi yatırımı olan Tosyalı Demir Çelik Sarıseki Tesisi’nde, yassı çelik başta olmak üzere, nitelikli çelik üretimine odaklanacaklarını bildirdi.

Tosyalı, Sarıseki yatırımının, Tosyalı Holding’in üretim hacmini ciddi oranda artırmasının da ötesinde, AB Yeşil Mutabakat ile karbon vergileriyle karşı karşıya kalınacak bir dönemde, sürdürülebilirlik odaklı yatırımlarıyla rekabet avantajı yaratacağını aktardı.

Bu tesisle, kapasitenin de ötesinde çok önemli bir başarıya imza atacaklarını  daaktaran Tosyalı, şunları kaydetti:

“Burada kullandığımız yüksek teknoloji ve sürdürülebilirlik odaklı yatırımlarımızla, bu tesisimiz yeşil çeliğin Türkiye’deki merkezi olacak.” AA