İskenderun’da Kurtuluş Bayramı etkinlikleri

İskenderun’da Kurtuluş Bayramı etkinlikleri

Araç Kortejinde Renkli Görüntüler

5 Temmuz İskenderun’un Kurtuluş Bayramı’nın 82.Yıldönümü dolayısıyla İskenderun Belediyesi tarafından Araç Korteji düzenledi.
Anıt alanından başlayan kortej öncesinde İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, gökyüzüne güvercin bıraktılar. Ardından atlıların, motosiklet ve bisiklet kulübü üyelerinin, patencilerin, gençlik merkezi üyelerinin, İskenderun Belediyesi gezici kent orkestrasının ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile araç konvoyu gerçekleştirildi.
Kentin çeşitli güzergâhlarından geçiş yapmak suretiyle halkı selamlayan ve bu müstesna günün coşkusunu paylaşan kutlama konvoyu; geçiş güzergâhını tamamlayarak Anıt Alanı’na dönüş yapmasını takiben havai fişek gösterisi hayata geçirildi.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “5 Temmuz Kültür, Sanat ve Turizm Festivali çerçevesinde belediyemiz tarafından düzenlenen araç kortejiyle şehrimizin caddelerinde tur atıp kıymetli hemşerilerimizi selamlayarak, 5 Temmuz Kurtuluş coşkusunu hep birlikte yaşadık. İskenderun’umuzun Kurtuluş Bayramını 5 Temmuz 1938 gününde olduğu gibi bugünde büyük bir gururla, coşkuyla ve sevinç içerisinde hep birlikte kutladık” dedi. Mehmet ÖZGÜN