İskenderunspor Transfer Tahtası Kapandı

İskenderunspor Transfer Tahtası Kapandı

Eski Antrenörü Emrah Volkan Sayılgan, alacağı iddiasıyla TFF’ye başvurdu, ödenmeyince de TRANSFER TAHTASI kapatıldı.

İlimizin Türkiye 2. Ligi ekibi İskenderunspor’da zor günler yaşanıyor. Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz sezon başında Teknik Direktör Ümit Kara’nın yardımcısı olarak kısa bir süre görev yapan Emrah Volkan Sayılgan’ın, alacağını öne sürerek Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvurması sonrası para ödenmeyince, TFF, Turuncu-Mavili ekibin transfer tahtasını kapattı. İskenderunspor, yeni gelişme ile beraber, transfer yapamayacak duruma geldi.

 İskenderunspor Kulübü Başkanı Hakan Bolat, dün yaşadıkları şok gelişme konusunda spor kamuoyunu aydınlatan uzun bir açıklama yaptı.

Başkan Hakan Bolat’ın açıklaması şöyle:

 “2021-2022 futbol sezonunu başlangıcında, takımımızda Teknik Direktör Ümit Karan’ın yardımcısı olarak kısa bir süre görev yapan Emrah Volkan Sayılgan’ın o dönem alacağı tüm maaş ödemeleri, Teknik Direktör Ümit Karan’ın hesabına yatırılmış ve Emrah Volkan Sayılgan da maaşını Teknik Direktör Ümit Karan’ın hesabından almıştır.

Gelinen süreçte, Kulübümüzün tamamen iyi niyet çerçevesinde yaptığı bu uygulamanın, maalesef fırsatçılığa ve suistimale dönüştüğünü görmekteyiz.

Yardımcı Antrenör Emrah Volkan Sayılgan, kendi abisi ve aynı zamanda menajeri ile birlikte, tüm maaşlarını teknik direktör hesabı üzerinden eksiksiz bir şekilde almasına rağmen, ‘Maaş ödemesi almadım’ diyerek şark kurnazlığına başvurup, tekraren maaş talebinde bulunmuştur. Yine aynı dönem içerisinde Kulübümüz tarafından birçok kez göreve çağrılan Emrah Volkan Sayılgan, rapor alarak çoğu antrenmanlara katılmamış ve iyi niyetimizi suistimal etmiştir.

Gelinen noktada, Emrah Volkan Sayılgan’nın kurnazlığından dolayı, Kulübümüz maalesef Türkiye Futbol Federasyonu’ndan transfer yasağı alınmıştır.

Sürece dair değinmek istediğimiz bir diğer konu da Emrah Volkan Sayılgan’ın Avukatı olan Erdan Sevdimbaş’ın konunun tüm detaylarına hakim olmasına rağmen, Kulübümüzün ilişkilerini kullanarak bu yasak kararını aldırmıştır.

Bu durumun yaşanması, en hafif tabirle, Türk futboluna sürülen kara bir lekedir. TFF eski Hukuk Kurulu’nun, özellikle bazı Avukatlarla ikili ilişkileri neticesinde, hukuka çok uzak ve anlam verilemeyen kararların çıktığı da futbol kamuoyunun malumudur. Çok zor şartlar altında ayakta kalma mücadelesi veren alt lig kulüpleri, bu veya buna benzer konularda üvey evlat muamelesi görmemeli, aksine kulüplere sahip çıkılmalı ve en doğru karar elbette ki alınmalıdır.

TFF eski Hukuk Kurulu’nun Avukatlar ile olan ikili ilişkileri konusunda yakın takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bu vesileyle, yeni Hukuk Kurulu’nun en doğru ve tarafsız kararlar vereceğini ümit ediyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz.

Bizler, her şeye rağmen inanıyoruz ki, günün sonunda hak yerini bulacaktır. Türk futbolunun gelişimi için de tüm paydaşlarımızla birlikte mücadele vermeye devam edeceğiz. Ama unutmayalım ki doğruluktan, dürüstlükten ve adaletten uzak bu tür zihniyet ve düşünceler içimizde olduğu sürece, maalesef ki futbolumuz bir gram dahi ilerlemeyecektir.

Değerli futbol kamuoyu, yaşadığımız bu talihsiz olayla ilgili sizleri bilgilendiriyor, değerli kulüplerimizin benzer olayları yaşamaması adına da bu tür zihniyetlere asla imkan ve fırsat vermemesi gerektiğine inanıyoruz.

Son olarak, yukarıda ismini belirttiğimiz yardımcı antrenör ile çalışan hiçbir kulüp ile iletişimde veya bağlantıda olmayacağımızı da bildiririz. Saygılarımızla…”

-Cemil Yıldız-