Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul Sözleşmesini Değil Cinayetleri Engelleyin

Antakyalı kadınlar alanlara çıktı,

Antakyalı kadınlar alanlara çıktı, kadına yönelik şiddeti protesto etti …

Antakyalı kadınlar, alanlara çıktı, kadına yönelik şiddeti, cinayetleri protesto etti. Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü oluşumunun çağrısıyla Ulus alanında bir araya gelen kadınlar, Pınar Gültekin ve katledilen kadınlar için seslenerek “İstanbul Sözleşmesi’ni değil cinayetleri engelle” mesajını iletti.
Muğla’nın Ula ilçesinde kendisinden beş gündür haber alınamayan ve ilçeye bağlı Akyaka Mahallesi yakınlarındaki Yerkesik mevkiinde Cemal Metin Avcı’nın katlettiği ortaya çıkan Pınar Gültekin için bir araya gelen kadınlar, ellerinde pankartlarla, sloganlarla cinayetleri, şiddeti protesto etti.
“Pınar Gültekin ve katledilen kadınlar isyanımızdır, İstanbul Sözleşmesini değil cinayetleri engelle” yazılı pankartla yürüyüş halinde alana gitmek isteyen kadınlar polis engeliyle karşılaştı. Yapılan basın açıklamasında sık sık, “Katledilen kadınlar isyanımızdır”, “Kadın cinayetleri politiktir”, “İstanbul Sözleşmesi’ni değil cinayetleri engelle” sloganları atıldı.
Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü adına açıklamayı Selver Büyükkeleş okudu. Büyükkeleş, eşit ve özgür yaşayabilmek için; Pınar Gültekin ve katledilen tüm kadınlar için isyanda olduklarını belirterek, sokaklardan, mahallelerden, amfilerden, mahkeme salonlarından, kadınların bulunduğu her yerden bir an olsun ayrılmayacaklarını, îlmek ilmek örülen kadın dayanışmasıyla tecavüzcüleri, istismarcıları, katilleri, erkek adaleti al aşağı edeceklerini söyledi.
Büyükkeleş sözlerini şöyle sonlandırdı: “İstanbul Sözleşmesi’ne, 6284’e el uzatanlar bu katliamlara ortaktır! Eşit ve özgür yaşayabilmek için, kız kardeşimiz Pınar için, hepimiz için her yerde isyandayız! Buradan bir kez daha tekrarlıyoruz: İstanbul Sözleşmesi’ni, 6284’ü uygulayın! Pınar Gültekin ve katledilen tüm kadınlar isyanımızdır, İstanbul Sözleşmesi’ni değil cinayetleri engelleyin.”- Mehmet ÖZGÜN-