İSTE Araçlarına…

İSTE Araçlarına…


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca, TEKNOFEST kapsamında bu yıl 15’incisi düzenlenen “TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”nda dereceye giren takımlar belli oldu, start çizgisinde Hatay adına İSTE de yerini aldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl 15’incisi düzenlenen “TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”nda ‘başlangıç’ çizgisinde yerini alan katılımcılardan biri de, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) oldu.
Teknolojiye yatırım yapan üniversitelerin kendilerini gösterebilecekleri en önemli platform sayılan bu yarışlara Atakaş ve Tosyalı Holdinglerin desteklediği araçlarla giren İSTE, ortaya koyduğu performansla ‘Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvigi’ almaya hak kazandı.
İSTE’nin de aralarında olduğu 27 takıma teslim edilen 3.000 TL değerindeki ‘teşvik’ belgesınde şu ifade yer aldı:
“Elektrikli Araç Yarışları’nın tanıtımı ve toplumda farkındalık oluşturulmasına yönelik yaptığınız çalışmalar nedeniyle, ‘Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşviki’ verilmesi uygun bulunmuştur.” -Tamer Yazar-