Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşten atılan Sosyolog Kahlıoğulları’nın duygu yüklü mektubu:

Aklı Selim Birileri Bu

Aklı Selim Birileri Bu Yanlışa “Dur” Desin

Samandağ Belediyesi’nin, sözleşmeli 21 memurla ilgili olarak, 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren sözleşme yenilenmeyeceğine ilişkin kararı ardından, ilçede belediye yönetimine tepkiler çığ gibi. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalarda, Samandağ Belediyesi’nin işten çıkarmaları sert üsluplarla eleştiriliyor. Bu arada, işten atılanlar arasında bulunan Sosyolog Kenan Kahlıoğulları’nın mektubu da dikkat çekti.
Samandağ Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu, Sosyolog Kenan Kahlıoğulları’nın duygu yüklü mesajı şöyle:
“Değerli dostlar, önceki gün benim de içinde bulunduğum 21 sözleşmeli memura, sözleşmelerinin yenilenmeyeceği (işten atıldığımız) tebliğ edildi. Bu, hangi vicdana sığar. Vicdanı olan herkese soruyorum. Kışın ortasında işten çıkarmak nedir! Hangi siyaset, hangi vicdan, hangi mantığa sığar? İnsanları ekmeğinden etmek en büyük günahtır. Bazılarımızın evi kirada. Bazılarımızın başka geliri yok. Bazılarımızın gidecek yeri yok. Biz, bu memleketin evladı değil miyiz? Biz kimiz, bizi kovan belediye başkanı kim? Biz akrabayız, komşuyuz, yeri gelince namazda kardeşiz. Biz kimiz, bize zulüm yapanlar kimler? Lütfen birileri bu mantıksız işe dur desin. Yoksa çok kötü şeyler olacak.
Ülkemizde ekonomik sorunlar nedeniyle intiharların yaşandığı bugünlerde bu duyarsızlık nedir? Hele hele sosyal demokrat, işçi emekçi dostu CHP gibi bir partinin kazandığı bir belediyede bu personel kıyımının yaşanması daha da sorgulatıyor. Hele hele eski bir Milletvekili olan belediye başkanının bunu yapması, ayrı bir trajedi. Lütfen aklı selim birileri bu yanlışa dur desin.” -Cemil Yıldız-