İSTE-PAVO Grup İşbirliğinde

İSTE-PAVO Grup İşbirliğinde

“Her şey öğrencilerimiz için”

Üniversitelerin, çevresiyle entegre olması, ülkenin ihtiyaçlarına karşılık vermesi gerektiğini sıklıkla dile getiren İSTE Rektörü Tolga Depci, olası işbirliği olanakları için PAVO Grup’la bir araya geldi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu, savunma sanayii, siber güvenlik ve bilişim sektörünün önde gelen isimlerinden, aslen Hataylı olan PAVO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alper Özbilen ile İstanbul’da bir araya geldi, olası işbirliği olanaklarını görüştü.

Yapılan görüşmeler neticesinde, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Levent Cenk Kumruoğlu, firma yetkilileri ve temsilcileri Metin Erdoğan, Muammer Polat ve Hüseyin Dalfesoğlu’yla, Hatay başta olmak üzere, bölgeye değer katacak çok yönlü işbirlikleri ve projeler üzerine mutabakat sağlandı.

Yapılan görüşmeye dair konuşan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Türkiye’nin önde gelen savunma sanayii kuruluşlarından PAVO Grup ile gerçekleştirdiğimiz görüşmeler, çıktılarını işbirlikleri olarak verecektir. Üniversitelerin, çevresiyle entegre olması, ülkenin ihtiyaçlarına karşılık vermesi gerektiğini sıklıkla dile getiriyorum. Attığımız adımlar da buna uygun adımlar oluyor. Her şey öğrencilerimiz, şehrimiz ve ülkemiz için” şeklinde konuştu. -Mehmet Durmaz-