Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

İSTE’de 2 yeni Bölüm daha

İSTE’de 2 yeni Bölüm daha
  • 22.08.2017
  • 1.623 kez okundu

Rektör Dereli, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın Üniversite – İş Dünyasıişbirliğini sağlamak ve güçlendirmek için önemli bir köprü vazifesi göreceğini söyledi.

Bölgedeki lisansüstü dereceli Ar-Ge personeli ihtiyacının artması, nitelikli Ar-Ge mühendislerine olan talebin karşılanabilmesi ve başvuru fazla olmasına rağmen tezli yüksek lisans ve doktora programlarında öğretim üyesi başına alınabilecek öğrenci sayısının sınırlı olması vb. gibi nedenlerle yüksek lisans eğitimine devam edemeyenler için, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı açıldı.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından da onaylanan program ile ilgili bilgi veren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İSTE olarak, Üniversite-İş Dünyası İşbirliği’ni gerçekleştirmek için her türlü imkânı ve enstrümanı kullandıklarına işaret etti. Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın bu işbirliğini sağlamak ve güçlendirmek için önemli bir köprü vazifesi göreceğini söyleyen Rektör Dereli, “Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı, farklı disiplinlerde eğitim almış ve halen çalışmakta olan veya yeni mezun mühendislerin, ileri teknolojilere dayalı sanayi kuruluşlarında ürün ve süreç tasarımı, geliştirme ve yönetme konusunda liderlik rollerini üstlenebilmeleri için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazandırmak amacıyla oluşturuldu. Program, İskenderun’da başta demir-çelik olmak üzere birçok sektörde çalışmakta olan lisans mezunları, sektör yöneticileri, yönetici adayları ve diğer beyaz yakalıların taleplerine de cevap verecek” şeklinde konuştu.
İSTE Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı’na çevrimiçi olarak aşağıdaki web bağlantısından başvurulabiliyor: https://obs.iste.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ