Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İSTE’de kariyer günleri

İskenderun Teknik Üniversitesi, Denizcilik Kış Kariyer Günleri kapsamında denizcilik firmaların üst düzey yöneticileri ve sektör temsilcileri öğrencilerle bir araya geliyor.

İskenderun Teknik Üniversitesi, Denizcilik

İlki 27 Kasım’da düzenlenen programlar 15 Aralık’a kadar devam edecek. Düzenlenen kış kariyer seminerlerine İSTE Rektör Yardımcısı ve Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Meltem Eken’in iştirak ettiği toplantılara Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.


Denizcilik sektörünün önemli firmalarından temsilcilerin öğrencilerle bir araya gelmesi öğrenciler için bir yandan mesleki hayatlarında iyi bir kariyer planlaması yapmaları için fırsat sunarken diğer yandan uzun dönem deniz stajları için imkanlar sunuyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen seminerlerde Personel Müdürü KPT. Murat Şahin, Eğitim Enspektörü KPT. Mehmet Arda Tuncalı, Personel müdürü KPT. Ferit Gökdeniz’i misafir eden İSTE alanında uzman isimleri ağırlamayı ilerleyen günlerde de sürdürecek.
Büyük ve güçlü Türkiye yolunda ihtiyaç duyulan nitelikli denizciler yetiştirdiklerini ifade eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci şunları kaydetti:
“Öğrencilerimizin teorik eğitimlerini pratikle desteklemesi sektör için çok önemli. Mezun olduklarında kendilerini nelerin beklediğini ilk ağızdan öğrenmeleri, akıllarındaki soruları sorma imkânı elde etmeleri noktasından sektörden isimleri sıklıkla İSTE’de ağırlıyoruz. Sektör ile öğrencilerimizi bir araya getiren öğretim elemanlarımıza ve konuşmacı misafirlerimize teşekkür ediyorum. Düzenlenen buluşmaların öğrencilerimizin en yüksek faydasına olmasını diliyorum.” -Adil Yeşildağ-