İSTE’den Hassasiyet

İSTE’den Hassasiyet

Kampüsteki hayvanlar için

Hayvanseverlerin sık sık ‘mama’ ve ‘su’ uyarısında bulunduğu sokak hayvanları noktasından hareketle, kampüs içindeki gölette bulunan canlılar için gereken hassasiyeti paylaşan İSTE, bu konuda örnek oldu.

Hatay’daki hayvan severlerin sık sık gündeme taşıdığı“sokak havyanlarının bu dönemde aç bırakılmaması” uyarısı birçok vatandaş nezdinde kabul görürken, apartmanların giriş kapıların hemen yanına konulan su ve mama kapları dikkat çekiyor.
Böylesi bir dönemde, kampüs alanında bulunan canlılar için hareket geçen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Yönetimi ise bir başka örnek uygulamaya imza atıyor. Bu konuda yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Sevgili öğrencilerimiz; Merkez Kampüs alanımızda bulunan İSTE göletimizdeki tüm hayvanlarımızın aç kalmamaları için gereken özen ve hassasiyet en üst seviyede gösterilmektedir. Sizlerin yokluğunuzu hissettirmemek için elimizden gelen gayret ve çabayı gösteriyoruz. En kısa sürede bu olağanüstü günlerin geçmesini ve tekrar sizleri üniversitemizde görmeyi arzuluyoruz. Sevgi ve saygılarımızla. Sağlıklı kalın, evde kalın…”

Tamer Yazar