İSTE’den Hem Başarı

İSTE’den Hem Başarı

Hem de “Hoş Geldin”

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin, (İSTE) Erasmus+ Programı Uluslararası Kredi Hareketliliği Projesi alanında yapmış olduğu başvurusunun başarılı bulunduğunu ve bu proje dahilinde hibe desteği almaya hak kazandığını söyledi, yeni öğrencilere ise “hoş geldin” dedi.

Yaptığı çalışmalarla uluslararası camiada adından söz ettiren İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE), Erasmus+ Programı KA171 (Uluslararası Kredi Hareketliliği) Projesi alanında yapmış olduğu başvuru, Türkiye Ulusal Ajansı dış uzmanlarının değerlendirilmeleri sonucunda başarılı bulundu ve bu proje dahilinde ortak olunan “yükseköğretim kurumlarıyla hareketlilik faaliyetleri” için 28 Bin 95 Euro tutarında hibe desteği almaya hak kazandı.

Hibe desteği kazanılan KA 171 Programı kapsamında, yükseköğretim öğrencilerinin ve personelinin, programla ilişkili olmayan üçüncü ülkelerde yer alan bir yükseköğretim kurumunda (veya tam tersi) eğitim alarak, farklı bir ülkedeki eğitim-öğretim ortamını deneyimleme ve kazanımlarını arttırmaları amaçlanıyor. Böylece program, yükseköğretim öğrencilerinin ve personelinin yurtdışında bir yükseköğretim kurumunda öğrenim görmelerine imkân sağlıyor.

-BAŞARIYA İMZA-

İSTE’nin, uluslarasılaşma hedeflerine paralel olarak kazanılan hibenin, İSTE ailesine, bölgeye ve ülkeye hayırlı olmasını temenni eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, bu konuda şunları söyledi:

“Uluslararası değişim programları kapsamında gelen/giden öğrenci, akademik-idari personel ve araştırmacı sayısını artırmak, uluslararası işbirliği anlaşmalarının ve kurumlar arası anlaşmaların sayılarını artırmak, İngilizce programlar ve derslerle uluslararasılaşmayı teşvik eden bir eğitim-öğretim ortamı ve müfredat oluşturmak, İSTE’nin uluslararası düzeyde tanınırlığını sağlamak, üniversitedeki yabancı öğrenci sayısını arttırma adına önemli bir başarıya daha imza attık. Ülkemizin, İskenderun’umuzun, kültürümüzün ve de üniversitemizin tanıtılmasına katkı sağlayacak bu çalışmalarımıza, İSTE olarak üzerine koyarak ve hız kesmeden devam edeceğiz.”

– İMKANLARIMIZ SİZİN-

YKS yerleştirme sonuçları kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi’ni tercih eden gençlere de seslenen Rektör Depci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öncelikle, daima gelişen ve geliştiren İSTE Ailesine hoş geldiniz. Dilerim her biriniz, istediğiniz, kendinizi geliştireceğiniz ve vatanımıza güzel işler başaracağınız bölümlere yerleşmişsinizdir. Sizler için hayatınızın bundan sonrasını şekillendirecek yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemi en faydalı şekilde değerlendirmeniz, geleceğinize yatırım yapmanız için İSTE’nin tüm imkanları sizin.

Üniversitemizin her biriminin birbiri ile uyum içerisinde hareket ettiğini bilmenizi isterim. Bu uyum, sizin yalnızca eğitim alacağınız bölümlerde değil, dilediğiniz diğer pek çok alanda da kendinizi geliştirmenize katkı sağlayacaktır.

İSTE’de geçireceğiniz zaman, sizin için olduğu kadar bizler için de değerli. İSTE’nin bir Akademisyeni ve

Rektörü olarak, bu değerli zamanda içinizdeki cevherleri parlatmak için elimizden geleni yapacağımızı bilmenizi isterim.

Tercihlerinizin hem sizin hem de aileleriniz için hayırlı olmasını diliyorum. Bizi isteyen ve tercih eden sevgili öğrencilerimiz, Teknoversite’ye hoş geldiniz.”

Tamer Yazar