İSTE’li notaların ilhamında

İSTE’li notaların ilhamında

Sanatçılara Alkış

17. Afyonkarahisar Uluslararası Klasik Müzik Festivali ile 4. Uluslararası Adıyaman Müzik Festivali’nde İSTE rüzgarı esti.

17. Afyonkarahisar Uluslararası Klasik Müzik Festivali ile 4. Uluslararası Adıyaman Müzik Festivali’ne davet edilen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları, dinleyicileri adeta mest etti.
Yoğun bir içeriğe sahip olan ilk festival kapsamında; İskenderun Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Piyanist Buğra Çankır, verdiği piyano konseri ile dinleyicilerini kendine hayran bıraktı. Piyanist Buğra Çankır’a daha sonra İskenderun Teknik Üniversitesi Sanatçı Öğretim Üyesi Şehrinaz Gündüz klarnetiyle eşlik etti. 4. Uluslararası Adıyaman Müzik Festivali’ne de katılan İSTE Öğretim Görevlileri, Adıyaman Filarmoni Orkestrası ve Kültür Bakanlığı Desteği ile pek çok ünlü sanatçıya ev sahipliği yapan festivalde dünyaca ünlü müzisyenler eşliğinde gerçekleştirilen programlarda sanatseverlerle buluştu.
Festival kapsamında, Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Sahnesi’nde, Trio Grubu Üyeleri Öğretim Elemanı Buğra Çankır, Öğretim Görevlisi Eren Kaysar ve Sanatçı Öğretim Üyesi Şehrinaz Gündüz bir konser verdi. Sanatçı akademisyenler, konserin ardından Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi’nde yetenekli öğrenciler ile bir araya gelerek İSTE’yi tanıttılar ve öğrencileri kariyerleri için İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’na davet ettiler. -Tamer Yazar-