İSTE’nin bilim ve eğitim işbirliği tercihi şaşırtıcı:

İSTE’nin bilim ve eğitim işbirliği tercihi şaşırtıcı:

Pakistan Aust Üniversitesi İle…

İskenderun Teknik Üniversitesi ile Pakistan Üniversitesi AUST arasında, Akademisyen ve Öğrenciler arası değişim ve işbirliği noktasında ortak bilimsel projeler yapılacak.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), ikili anlaşmalarına bir yenisini eklerken, tercih edilen ise dünyanın en geri kalmış ülkelerinden biri, Pakistan oldu!
Bu konuda paylaşılan bilgiye göre, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Pakistan’da bulunan Abbottabad University of Science and Technology (AUST) ile bilim ve eğitim alanlarında işbirliğini artırmak için, her iki kurumdan öğrenciler ve akademisyenler tarafından ortaklaşa yürütülecek bir mutabakat anlaşması imzaladı.
Mutabakat anlaşması, İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve AUST Rektörü Prof. Dr. Tahir I. Khan tarafından, her iki üniversiteden ilgililerin katılımıyla İSTE merkez yerleşkesinde imzalandı. İmza töreni sonrasında, İSTE Rektörü Depci ve AUST Rektörü Khan, İSTE merkez yerleşkesini gezdi, öğrencilerle bir araya geldi.
Lisans ve lisansüstü programlar sunan AUST ile imzalanan mutabakat çerçevesinde, iki kurum arasında işbirliği sağlandı. Her iki kurumun yararına olacak mutabakat anlaşmasıyla; akademik personel ve öğretim üyesi değişimini teşvik etmek, öğrenci değişimi yapmak, araştırma programı hakkında bilgi ve materyal alışverişinde bulunmak, ortak araştırma projeleri yürütmek ve araştırma konularında sempozyum, konferans ve toplantılar düzenlemek konusunda çalışmalar yapılacak. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)