İSTE’ye Ödül

İSTE’ye Ödül

Prof. Dr. Cemal Turan, 1.Denizci Millet, Denizci Ülke Fikir/Proje Yarışması’nda Türkiye ikincisi oldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Turan; İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye ikincisi oldu.
Denizcilik alanında özgün ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkarılması amacıyla düzenlenen, 1. Denizci Millet, Denizci Ülke Fikir/Proje Yarışması’nın ödül töreni, Piri Reis Üniversitesi Konferans Salonu’nda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katılımıyla yapıldı. Törene; İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ve sektörün önde gelenleri katıldı. İSTE adına yarışan Prof. Dr. Cemal Turan, ödülünü, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran’dan aldı.
-GURURLA TEMSİL ETTİK-
1.Denizci Millet, Denizci Ülke Fikir/Proje Yarışması’nda dereceye giren İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Turan, Türk denizciliği açısından son derece önem arz eden ve bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmada, Türkiye genelinde ikinci olarak, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin adını başarı ve gururla duyurduklarını ifade etti ve şöyle konuştu:
“İnanıyorum ki, ilerleyen süreçte, İSTE olarak, Türk Denizciliği açısından çok daha başarılı projelere hep birlikte imza atacağız. Akademik anlamda tüm çalışmalarımızda yanımızda olan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli hocamıza bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”
İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli de, başarısından dolayı Prof. Dr. Cemal Turan’ı tebrik ederek başarı diledi. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)