İSTE’yi ve MKÜ’yü keşfet!

İSTE’yi ve MKÜ’yü keşfet!

Mustafa Kemal Üniversitesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) de katıldığı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye’nin yükseköğretim kurumlarının yer aldığı en kapsamlı sanal fuar 6 Ağustos’a kadar devam edecek.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, yükseköğretim kurumları ve programlarının dijital ortamda tanıtılmasına yönelik ikinci kez düzenlenen YÖK Sanal Fuarı başladı. Mustafa Kemal Üniversitesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi de (İSTE) sanal fuarda yerini aldı.
Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle olası riskleri en aza indirgemek için çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek fuarda, adaylar, MKÜ ve İSTE hakkında merak ettikleri sorulara doğrudan yanıt bulma imkânı bulacaklar. 3- 6 Ağustos 2021 tarihleri arasında Türkiye saati ile 08.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021″de, potansiyel öğrenciler ve aileleri, üniversiteler yanı sıra şehirlerin tarihi, sosyal ve kültürel değerleri hakkında da bilgi sahibi olabilecekler.
-DOĞRUDAN İLETİŞİM-
5 Ağustos tarihinde başlayacak ve 13 Ağustos’a kadar devam edecek üniversite tercihlerinde öğrencilere yol gösterici olması planlanan sanal fuar, tercih yapacak öğrencilerin, üniversiteleri çevrimiçi olarak görmelerine ve danışmanlarla iletişime geçerek üniversiteler hakkında bilgi almalarına imkân sağlayacak. Öğrenciler; programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler gibi pek çok konuda danışmanlarla doğrudan iletişim kurabilecek.
Üniversite adaylarına rehber kaynağı anlamında geçtiğimiz yıl yoğun ilgi gösterilen fuar bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Sanal fuar, www.sanalfuar.yok.gov.tr/ adresinden ziyaret edilebilir. -Tamer Yazar-