Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

“İstihdam edilen” değil, “İstihdam eden” olalım!

“İstihdam edilen” değil,  “İstihdam eden” olalım!
  • 06.12.2019
  • 524 kez okundu

12. Hatay İnsan Kaynakları Fuarı’na başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan İSTE adına konuşan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, yapay zeka ile yeniden şekillenen iş dünyasına işaret etti.

Geride kalan “12. Hatay İnsan Kaynakları Fuarı” ile beraber, ekonominin dinamikleri adına önemli bir buluşma noktası yaratan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) adına konuşan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, “Bugün iş dünyası, yapay zekâyla yeniden şekillenmektedir. Bu nedenle, ekosistemdeki tüm tarafların, aktif olarak, yaşanan bu değişime ayak uydurması ve hatta bu değişimi yönetebilmek için çok çalışması gerekmektedir” dedi.
Bu sürece Üniversite olarak katılım gösterdiklerini söyleyen Dereli, şunları dile getirdi:
“İSTE olarak, biz, ‘İş Dünyasıyla Entegrasyon’ (İDE) programımızla, öğrencilerimize, daha mezun olmadan kariyerlerine başlama imkânı veriyoruz. Böylece öğrencilerimiz, alanlarıyla ilgili kurum ve kuruluşlarda daha mezun olmadan çalışabiliyorlar. Biz ayrıca, öğrencilerimizi, KPSS’ye odaklı değil, girişimcilik odaklı olarak yetiştirmeye çalışıyoruz, onları motive ediyoruz, gelin girişimci olun, istihdam edilmeyi beklemeyin, istihdam etmeyi hedefleyin, kendi işinizi kurun diyoruz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ