İstihdam teşviklerini ve İşçi sayısını arttıracağız!

İstihdam teşviklerini ve İşçi sayısını arttıracağız!

İstihdamın arttırılması noktasında 2017 hedeflerini paylaşan, Hatay-İŞ-KUR İl Müdürü Ziya Yüksel, 2017 yılında Hatay’daki istihdam teşviklerini ve işçi sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son yaptığı muhtarlar toplantısında ilan ettiği “Milli Seferberlik” noktasında başlatılan çalışmalar kapsamında, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda  (İTSO), ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal ve Hatay İŞ-KUR Müdürü Ziya Yüksel de katıldı ve birer konuşma yaptı.

-İşverene katkı-

Hatay İş-Kur ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa düzenlediği bilgilendirme toplantısında söz alan Hatay-İŞ-KUR İl Müdürü Ziya Yüksel, “İşverenlerimize teşviklerin yanı sıra artı bir desteği de sunuyoruz. İşverenlerimizin deneme amaçlı aldığı işçilere iki ay süre ile hem sigorta ve sağlık güvenliğini, hem de günlük 54 TL ödeniyor. İşveren iki ay sonunda isterse bu işçileri en az iki ay sigortalı göstermek şartıyla yanında çalıştırabiliyor. Buna benzer işverenle-rimize destekle-rimiz devam etmektedir” dedi. Yüksel, hedeflerinin, 2017 yılında Hatay’da istihdam teşviklerini ve işçi sayısını arttırmak olduğuna işaret etti.

-Asgari desteği-

Hatay genelinde işsizliğin azalması, yeni iş sahaların açılması, istihdama işverenlerin artı bir katkı sağlaması, belirli oranda işçi çalıştıran işyerlerin engelli vatandaşlara da iş vermesi ile istihdamda artış olacağına inandıklarını söyleyen SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal ise, istihdama ‘artı bir’ desteği veren işletmelere ve işverenlere yıl sonuna kadar asgari ücret desteği verildiğinin altını çizdi, “Bu yıl Hatay için 21 bin  kişi hedeflenmektedir” dedi.

-Hazırız-

İTSO olarak, çalışma hayatında ‘Milli Seferberlik Projesi’ kapsamında her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade eden İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da konuşmasında,  üretim ve istihdamın arttırılması için, kamu ve özel sektör temsilcileri olarak elimizi taşın altına koyacağımız bir seferberlik için hazır olduklarını dile getirdi.

Tamer Yazar

(Visited 1 times, 1 visits today)