İstihdam yaratmanın tek yolu, Hatay’ın teşvik kapsamına alınması

İstihdam yaratmanın tek yolu, Hatay’ın  teşvik kapsamına alınması

Güzelmansur, Defne Belediyesi Meclis Grup toplantısı öncesi istişare çalışmasında hazır bulundu …

 

Defne Belediyesi meclis grup toplantısı, geçtiğimiz gün CHP Defne ilçe binasında gerçekleştirildi. Meclis grup toplantısı öncesi yapılan istişare çalışmasının bu ay ki misafirleri, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ve Yönetim Kurulu üyeleri oldu. CHP Defne Meclis Üyelerini yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendiren CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, ilk defa bir İl Başkanlığı tarafından ilin ekonomik dosyasının çıkartıldığına değindi. İstihdam yaratmanın tek yolunun ‘Hatay’ın teşvik kapsamına alınması’ olduğuna vurgu yapan Güzelmansur; partide örgütlenme çalışmaları ve Hatay genelindeki siyasi çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; katılımlarından ve verdiği bilgilerden ötürü Mehmet Güzelmansur’a ve meclis grubuna teşekkür ederek: “Defne için çok güzel bir dönem başlıyor. Halkımıza layık olduğu kalitede bir kent oluşturma hedefimizde adım adım ilerledik. Yeni doğmuş bir kenti özverimizle, halkımızın sabır ve anlayışı ile büyüttük. Çok özenerek, meşakkatli bir süreçte kaydettiğimiz bu çalışmaların meyvelerini almaya başlayacağız. 2017; Defnemizde, altyapıların tamamlanıp, elle tutulur gözle görülür çalışmaların yapılacağı bir yıl olacak” dedi.

Defne’nin 2016 yılında gerçekleştirilen ve 2017’de projelendirilen çalışmalarından bahsedilen toplantı, birlik beraberlik mesajları içerisinde sona erdi.

Mehmet ÖZGÜN