Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İtiraf gibi mesaj

İSTERSEK ENGELLERİZ Hatay BŞB

İSTERSEK ENGELLERİZ

Hatay BŞB Meclisi’nde, AKP’li ve MHP’li üyelerin oylarıyla kabul edilen 200 Milyon TL’lik borçlanma teklifi, AKP’li Milletvekili ve Başkanlarca, “Cumhur İttifakı üyeleri EK KAYNAK teminine onay verdi” şeklinde duyuruldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB), geçtiğimiz günlerde, il genelinde 156 ilçedeki asfaltlama çalışmaları için 185 Milyon, mobilya ihtisas altyapı çevre düzenlemesi için de 15 Milyon olmak üzere, toplam 200 Milyon Liralık borçlanma teklifini Meclis’e getirdi. Teklif, Meclis çoğunluğunu elinde bulunduran AKP’li ve MHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi ve Büyükşehir Belediyesi’nin 200 Milyon Lira borçlanması isteği kabul edildi.
Büyükşehir Meclisi’nin Cumhur İttifakı üyeleri, sanki belediyeye hibe para bulmuş ya da kaynak bulmuş gibi, borçlanmayı kamuoyu ile paylaştı. Hem de şatafatlı sözlerle! Oysa yorumlar öyle değil. Kimilerine göre tam bir itirafname!
Bilindiği gibi Cumhur İttifakı üyeleri Meclis çoğunluğuna sahip oldukları için, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın birçok, hayati derecede önemli tekilleri reddedildi, uygulamasına izin verilmedi. Başkan Savaş’a sırt çeviren Cumhur İttifakı üyeleri, şimdi son toplantıda, 200 Milyon Lira borçlanmayı kamuoyuna “ek kaynak temin ettik” şeklinde verdiler.
İşte, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Cumhur İttifakı üyelerinin adeta “İtirafname” gibi, duyuru şeklindeki mesajı, “HATAYLI HEMŞEHRİLERİMİZE MÜJDE” başlığı altında şöyle duyuruldu:
“Cumhur İttifakı Meclis üyelerimiz tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne, 15 ilçemizin beton asfalt ihtiyacı için 185 Milyon TL, Antakya İhtisas Sanayi Sitesi altyapı ve çevre düzenlemesi için 15 Milyon TL ek kaynak teminine onay verilmiştir.” -Cemil Yıldız-