Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İTSO ve İSTE İşbirliğinde Engeller Kalkıyor

Dezavantajlı kişilerin istihdam edilebilirliğinin,

Dezavantajlı kişilerin istihdam edilebilirliğinin, istihdam ve işgücüne katılım oranlarının arttırılması ve işgücü piyasasına girişlerinin kolaylaştırılması yanı sıra, işgücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin kaldırılmasını hedefleyen “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında hayata geçen İskenderun’da Engeller Kalkıyor Projesi için başvurular alınmaya başlandı.  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) tarafından yürütülen ve İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) de ortağı olduğu proje ile ilgili kurslara katılım için başvuruların başladığı belirtildi.

-100 ENGELLİYE KURS-Konuya ilişkin yapılan açıklamada; 12 ay boyunca uygulanacak olan Proje kapsamında, 100 engelli vatandaşa ‘Girişimcilik, Temel Muhasebe, İngilizce ve Bilgisayar’ kursları verilecek. İskenderun’da Engeller Kalkıyor Projesi kapsamında; İskenderun’daki engelli bireylerin yaşam standartlarını arttırmaya yönelik yenilikçi faaliyetler ortaya koyma, engelli vatandaşların işgücü piyasasında yer almasını sağlayacak eğitimler verme, kamu ve özel sektörde engelli bireylerin istihdamına yönelik bilinç oluşturma, eğitime katılan kursiyerlerin KOSGEB tarafından bilgilendirilmesinin sağlanması, kursiyerleri motive edici ve özgüvenlerini arttırıcı psikolojik danışmanlık hizmetleri sağlama gibi birçok amaç bu sürece dahil ediliyor.

-30 OCAK’A KADAR-

İSTE ve İTSO işbirliğinde hayata geçen Proje kapsamındaki kurslara katılabilmek için başvuru süreci başlamış olup, başvurular, 30 Ocak 2017 tarihine kadar devam edilecek. Başvurular, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Proje Koordinatörlüğü’nde alınacak. Başvuru süreci ve proje hakkında bilgi almak isteyenler, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ‘İskenderun’da Engeller Kalkıyor’ Proje Koordinatörlüğü’ne başvurabilecek.

Tamer Yazar