İTSO Yönetimi iddialara cevap verdi:

İTSO Yönetimi iddialara cevap verdi:

“Odamızı İtibarsızlaştırma Gayreti”

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesapları üzerinden İTSO Yönetimi’ne bazı suçlamalar yönelten haberler noktasında cevap, Oda Yönetim Kurulu üzerinden geldi.

Geçtiğimiz günlerde, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu’na, yapılan bazı ödemeler üzerinden suçlamalar yönelten gazete haberlerine cevap, Oda Yönetim Kurulu üzerinden geldi. Açıklamada, “İlçemizde bazı gazete ve/veya gazetecilerin sosyal medya hesaplarında, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odamız ile ilgili, gerçeği yansıtmayan, asılsız haberler yapıldığı gözlenmiş ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılma zorunluluğu doğmuştur” denilirken, şu bilgiye yer verildi:

“İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Hatay’da ve İskenderun dışındaki bir Kaymakamın kullandığı aracın, aylık kirasının, yasal mevzuata aykırı olarak ödendiği iddiasıyla, kamuoyu yanıltılarak, gerek Odamız, gerekse Meclis üyeleri ile Yönetim Kurulumuz itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, 1000’e yakın üyemizin yer aldığı Arsuz İlçemiz Kaymakamlığı tarafından talep edilen, Olay Yeri İnceleme aracı olarak kullanılacak bir araç tahsisi için, talebi, kamu yararına olan bir faaliyet olarak değerlendirmiş ve aylık kiralama yöntemiyle talebin karşılanmasına destek olmuştur. Sağlanan araç, bahsedildiği üzere Sayın Kaymakam tarafından kullanılan makam aracı olmadığı gibi, yapılan işlem de yasal mevzuata aykırı bir durum bulunmamaktadır. Odamızın, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kamu yararına olacak her türlü desteği, diğer Odalar ve kurumlarımızın da yaptığı gibi, imkanları ölçüsünde yapmaya devam edeceğini belirterek, asılsız haberler ve/veya beyanatlarla kamuoyunu yanıltarak Odamızı itibarsızlaştırma gayretinde olan kurum ve kişiler hakkında, ilgili makamlara gerekli suç duyurularının yapılacağını kamuoyu bilgisine sunarız.”

Tamer Yazar