İTSO’da kurslar devam ediyor

İTSO’da kurslar devam ediyor

30 girişimciye eğitim veriliyor

İş planı onaylanan girişimciler 50 Bin lira hibe ve 100 bin lira kredi almaya hak kazanacak.

KOSGEB Girişimcilik Kursları yoğun ilgi görüyor. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda, 3-6 Temmuz tarihleri arasında, girişimcilere yönelik düzenlenen kurslarda, DOĞU Akdeniz ABİGEM Direktörü KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitmeni İdil Teoman tarafından 30 girişimciye eğitim veriliyor. Girişimcilerin, 4 gün 8 saat katılım sağlamaları halinde sertifika almaya hak kazanacakları belirtildi.
Girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması ile başarılı işletmelerin kurulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrası yeni işyerlerinin açılacağı ve istihdama katkı sağlanacağı belirtildi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB arasında yapılan protokol ile yeni iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik kurslar devam ederken, iş kurmak isteyenler için bu kursların önemli bir fırsat olduğu belirtildi.
Konuya ilişkin yapılan açıklamada, iş planları onaylanan girişimcilerin, 50 bin lira hibe ve 100 bin TL kredi almaya hak kazanacakları öğrenildi. -Tamer Yazar-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)