Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ adayı Cömert “Hatay yeniden” vizyonunu anlattı

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, İskenderun’daki iş dünyası temsilcilerine “Hatay Yeniden” vizyonunu anlattı.

İYİ Parti Hatay Büyükşehir

İskenderunlu iş insanlarıyla buluşmasında, seferberlik anlayışıyla çalışacağının üzerini çizen İYİ PARTİ Hatay büyükşehir belediye başkan adayı Nusret Cömert şöyle dedi:
“Kazandığımız takdirde Belediye başkanlığı dönemimde, seferberlik anlayışıyla, iş insanlarımızla sıkı bir iş birliği içinde çalışacağım.
Seferberlik anlayışıyla harekete geçtim, siyasi sorumluluk üstlendim İskenderun coğrafi konumu, tarımı, tarıma dayalı sanayisi, demir-çelik endüstrisi, lojistik altyapısı, nitelikli iş gücü kapasitesi ve zengin turizm potansiyeliyle Türkiye ekonomisi için stratejik bir öneme sahip. Depremin yıktığı Hatay’ın yeniden inşası, İskenderun’un derin yaralarının sarılması için tarihi bir noktaya gelindi. Şehrimizin ayağa kalkması için seferberlik anlayışıyla hareket ederek siyasi sorumluluk üstlendim. Hataylı hemşehrilerimin teveccühüyle seçimi kazanıp, iş insanlarımızla sıkı bir iş birliği içinde, kentin tüm dinamiklerinin fikirlerini önem vererek Hatay’ı tarihi ve kültürel dokuyu koruyarak, modern, uygar ve yaşanabilir bir şehir olarak inşa etmeye kararlıyım. Bunu başarmak için yerel, ulusal ve uluslararası kaynakları değerlendireceğim. Öncelikle birleştirici ve kaynaştırıcı bir anlayışla “Hatay Yeniden” vizyonunu oluşturdum. Hatay’ı bir proje olarak görüyorum. Aynı şekilde İskenderun’u… Kimseyle kavga etmeyeceğim, siyaset yapmayacağım. Koordinatör olacağım.”
İskenderun ticaret sanayi odası başkanı Levent Yılmaz da İskenderun’daki küçük işletmeler ve ticaret erbabının çok büyük sıkıntılar içinde olduğunu kaydettikten sonra ilçenin ekonomisi ve ticaret hayatına dair bilgiler aktardı. İskenderun özelinde yaşanan sorunları, beklentileri ve talepleri dile getirdi.
Vizyonunuz Hatay için ayrı bir avantaj Nusret Cömert’in vizyonunu anlatması sonrası İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz “13 yıldır buradayım. Hemen hemen 3 yılda bir seçim oluyor. Sizin iş dünyasından geliyor olmanız, vizyonunuz Hatay için ayrı bir avantaj. İşin finans tarafını anlattınız zaten. İnşallah böyle bir fırsatı yakaladığınızda Hatay için, İskenderun için çok şeyler yapabileceğiniz kanaati oluştu.” diyerek Nusret Cömert’e başarılar diledi. – Yusuf Cemil Karaçay-