İyi, Ama Yetmez!

İyi, Ama Yetmez!

CHP’li eski Vekil Eryılmaz, Samandağ’ın Büyükşehir sayesinde tarihinde ilk kez beton asfalt ile tanıştığına vurgu yaptı ve ekledi:

CHP’nin bir önceki dönem Milletvekili Refik Eryılmaz, Samandağ’da partisinin ilçe yönetimince verilen kahvaltıda yaptığı konuşmada, Hatay Büyükşehir Belediyesi sayesinde Samandağ’ın, tarihinde ilk kez beton asfalt ile tanışığını hatırlattı ve ekledi, “Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür ederiz, ama yetmez!”
CHP Samandağ İlçe Yönetimi ev sahipliğindeki kahvaltı davetine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, 24. Dönem Milletvekili Av. Refik Eryılmaz, Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Kamacı, Mehmet Yıldız, Adem Yılgın, Oda başkanları Mustafa Terzi, Selim Kamcı, Hikmet Tunç, Cuma Sahillioğulları, Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cabburoğlu, CHP İlçe Örgütü Yöneticileri ve Mahalle Muhtarları katıldı.
Amaç: BİRLİK BERABERLİĞİ PEKİŞTİRMEK
Organizasyonun ev sahibi sıfatıyla açılış konuşması yapan CHP İlçe Başkanı Avukat Turgay Abacı, “Amacımız; birlik, beraberlik ve dayanışma içinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i, 24. Dönem Milletvekili Av. Refik Eryılmaz’ı, Oda Başkanlarımızı ve değerli muhtarlarımızı bir araya getirip kaynaştırmaktır” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Tüm ilçelere eşit ve adaletli bir şekilde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Gönül isterdi ki Samandağ’a daha fazla hizmet yapılsın. Fakat belediyenin 1997’den beri olan tüm borcu şimdi bize dayatıldı. Her ay bizden %55 kesinti yapılıyor. Bu kesintiler yüzünden istediğimiz gibi hizmet yapamıyoruz.
İ lçemize 2 adet projemiz var. Birincisi 3 katlı otopark ve büyük bir park kazandıracağız. Ne yazık ki ilçemizin alt yapı sorunu büyük bir sorun. Alt yapı sorununu çözeceğiz. İçme suyu ve kanalizasyon sorununu kökten çözeceğiz. Zaman, birlik ve beraberlik zamanı.”
NEHİR: İlçe yönetimiyle çalışmaya hazırız.
Davette konuşan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir de, “Öncelikle, CHP Samandağ İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu’nu kutluyor ve görevlerinde başarı diliyorum. Her ne olursa olsun, ilçe halkı yararına CHP İlçe Yönetimi ile beraber çalışmaya hazırım. Birlik olursak başarılı oluruz” şeklinde konuştu
İlçe merkezindeki eski Vergi Dairesi binası ile ilgili olarak da kısa bilgi veren Başkan Nehir, bu konuda şunları söyledi:
“Eski Vergi Dairesi binasının 70 ortağı var. Oranın yeşil alan olmasıyla ilgili 70 ortaktan biri ikna olmadı. İkna olsunlar, biz bu projeden vazgeçelim. Fakat 70 ortaktan bir tanesi bile ikna olmadı. Yeşil alana karşıymış gibi bizi karalamaya çalıştılar.”
ERYILMAZ: “BEKLENTİLERİMİZ VAR”
24. Dönem Milletvekili Av. Refik Eryılmaz ise beklentileri olduğunu belirtti ve şunları söyledi:
“İlçemiz, Hatay Büyükşehir Belediyesi sayesinde ilk defa beton asfalt yüzü gördü. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Fakat bu hizmetler yetmez. Beklentilerimiz var. İlçemiz hak ettiği hizmeti daha alamadı. Otopark sorunumuz, turizmin canlanması, işsiz gençlere iş imkanı gibi sorunlarımız sürüyor.” -Cemil Yıldız-