İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin…

İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin…

“Bu yapılırsa, İYİ Parti iktidarında düzeltmek görevimiz” diyor!

Dörtyol ve Erzin, Hatay’dan Ayrılıyor mu?

İYİ Parti Hatay İl Başkanı Adnan Şefik Çirkin, ilimizle ilgili sınır düzenlemeleri yapılacağı yönünde söylentiler olduğunu, buna dair haberler dolaştığını kaydederek, Dörtyol ile Erzin’in, büyükşehir yapılmasına çalışılan Osmaniye iline bağlanacağıyla ilgili duyumların doğru olmamasını dilediğini, her şeye rağmen böyle bir yanlış yapıldığı takdirde, İYİ Parti iktidarında bu yanlışı düzelteceklerini bildirdi.

Çirkin’in paylaşımı şöyle:

“Osmaniye’den gelen söylentilere bakılırsa, Osmaniye, Büyükşehir olacak ve bunun için çevre illerden alınacak ilçeler arasında Erzin ve Dörtyol da var. Umarız, dediğimiz gibi bu sadece bir söylentidir. Değilse, iki güzide ilçemiz elimizden gitmek üzere ve bu, Hatay için büyük kayıp.

Osmaniyeliler de sonuçta kardeşimiz, ama bu bir hak kaybı, hassasiyetimiz ondan. Hem ekonomik, hem siyasi açıdan büyük kayıp. Her iki ilçe de Hatay’ın sanayileşmeye müsait tek bölgesi. Gelecekte yüzbinlerce işsize çare olacak kadar önemli yatırım alanlarından artık bundan böyle Hataylı yararlanamayacak! Siyasi olarak da bu durum ilimize büyük zarar verecek. Ayrıca bizler, yıllardır birlikte olduğumuz dostlarımızdan, akrabalarımızdan uzaklaşacağız ve bu da çok üzücü bir durum.

Umarız, değerli iktidar mensupları bu konuya bir açıklık getirir ve bize bir müjde vererek, yüreklere su serperler.

Eğer doğruysa, tüm Hatay tek vücut olarak, buna karşı mücadele etmeli ve hakkını korumalıdır. Başta STK’lar,, değerli basınımız ve tüm siyasi partilerin ortak meselesidir…

Biz, İYİ Parti olarak, her türlü desteği vermeye hazırız ve şunun sözünü de gönül rahatlığıyla veririz ki, İYİ Parti iktidarında bu durumu düzeltmek ve Hatay’ın hakkını almak için mücadele etmek, boynumuzun borcudur.” -Cemil Yıldız-