İYİ Parti İl Başkanlığında nöbet değişimi

İYİ Parti İl Başkanlığında nöbet değişimi

Yeni Başkan Şefik Çirkin…

Kurt siyasetçiye göre, İYİ Parti, bir yıl içinde seçim olursa, Hatay’dan 2 Milletvekili çıkartır.

İYİ Parti Genel Merkezi görevlendirmesi ile Hatay İl Başkanlığı’na getirilen Şefik Çirkin, yeni görevine başladı. Çarşamba günü saat 16.00 sıralarında Parti binasına gelen ve görkemli bir şekilde karşılanan Şefik Çirkin, görevi devraldıktan sonraki ilk açıklamasında iddialı sözler söyledi. Kurt siyasetçiye göre, İYİ Parti, bir yıl içerisinde seçim olması durumunda Hatay’dan 2 Milletvekili çıkartacak.
İYİ Parti’nin kurucu il başkanlarından Ali Seçer, bir nöbet değişimi yaşadıklarını ifade ederken, Partiyi zor günlerde kurduklarını ve herkesin canla başla mücadele ettiğini söyledi, yeni başkana başarı diledi.
İYİ Parti İl Başkanlığı görevine başlayan Şefik Çirkin ise şunları söyledi:
“Biz, ülkücü olarak, çocuk yaşta yola çıktığımız ilk günden itibaren, rabbimizin nasibine talibiz. Değerli gönüldaşlarım. Bugün, bir devir teslim töreni var. Biz, yine birlikte çalışacağız. Bu Partinin kurucularını da, büyük emek edenlerini de hiç unutmayacağız. 1 yıla yakın bir zaman içinde, İYİ Parti’nin tüm üyeleri birbirini tanımış ve dertleriyle dertlenmiş olacak.
Çok güzel bir kardeşlik duygusuyla, İYİ Parti’yi Hatay’da ve Türkiye’de iktidara taşıyacağız. Tabi ki bu süreçte herkes her şeyi söyleyecek. Biz, göreve geldiğimizde, on binleri aşan tebrik ve telefon aldık. Hepsine mümkün oldukça dönmeye çalıştık. Küçük bir zümre, hemen ülkücülüğü tartışmaya açıp, sanki kendilerinden başka ülkücü yokmuş gibi davranıyor. AK Parti’de ülkücü diyene karşı susuyor, İYİ Parti’deki ülkücüye kan kusuyor. Bunları dünyası Facebook. Siz işinize bakın. İYİ Parti, demokrasi mücadelesi veren ülkücülerin eseridir. Ülkücüler, İYİ Parti’yi benimserken ‘Benim’ demez. İYİ Parti herkesindir. Milletindir. Bütün arkadaşlarımız, el birliği ile o ufak zümre ile mücadele edecek. Eğer bir yıl içinde seçim olursa, 2 Vekil, 2 yıl içinde seçim olursa daha fazlasını çıkaracağız.”
İYİ Parti Hatay İl Başkanlığı’ndaki devir teslim töreni sonrası, konuklara ve Partililere etli pilav ikramında bulunuldu. -Cemil Yıldız-