İyi Parti Pazar Günü

İyi Parti Pazar Günü

İl Kongresi Yapıyor

Şefik Çirkin, Milletvekili Adaylığı için ayrılıyor, İl Başkanlığını Nevzat Ceylan üstleniyor.

İYİ Parti Hatay İl Kongresi, hafta sonunda yapılıyor. Geçtiğimiz hafta, Hatay’da 15 ilçe kongresini tamamlamayan İYİ Parti’de İl Kongresi ise 29 Ocak Pazar günü yapılacak. Bu arada İl Kongresi öncesi İl Başkanı Şefik Çirkin, Milletvekili aday adaylığına başvuracağından il başkanlığından ayrılıyor. Şefik Çirkin’in ayrılmasıyla boşalacak İYİ Parti İl Başkanlığı’na Nevzat Ceylan’ın getirilmesi bekleniyor. İYİ Parti İl Teşkilatı yöneticileri, ortak bir kararla, Nevzat Ceylan’ı seçme konusunda görüş birliğine vardı. Pazar günkü kongre sonunda, Başkan Çirkin, görevini Nevzat Ceylan’a devredecek. Ceylan’ın, 29 Ocak’ta yapılacak olan İl Kongresi’nde il başkanlığına seçilmesi bekleniyor. 2023 seçimleri kapsamında Milletvekili aday adayı olacağı öğrenilen Çirkin, TBMM’de 24. ve 25. dönemlerde Hatay Milletvekili olarak görev yapmıştı.

-ÇİRKİN, CEYLAN’A BAŞARI DİLEDİ-
İYİ Parti Hatay İl Başkanlığı’ndan ayrılacak olan Çirkin, yerine İl Başkanı olacak olan Nevzat Ceylan’ı yayınladığı mesajla tebrik etti. Başkan Çirkin, mesajında, “İYİ Parti teşkilatlarının ortak kararı olarak İl Başkanlığı adaylığına Nevzat Ceylan seçilmiştir. Çıkmış olduğu bu yolda kendisine başarı dileriz. Güzel şehrimiz Hatay’a ve Partimize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
-NEVZAT CEYLAN KİMDİR?-
İYİ Parti’de, Pazar günkü kongrede tek aday olması sebebiyle İl Başkanı seçilmesi beklenen Nevzat Ceylan, İskenderun Belediyle Meclisi üyesi, aynı zamanda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde de Meclis üyeliği yapıyor.
-Haber/Cemil Yıldız-