İyi Parti’de pandemi önlemleri

İyi Parti’de pandemi önlemleri

Hatay’da tüm siyasi faaliyetler 15 günlüğüne durduruldu

İYİ Parti Hatay İl Başkanlığı, pandemi sürecinde salgına karşı önlem olarak, 15 gün süreyle, İl Başkanlığı ve 15 ilçe başkanlığında tüm siyasi faaliyetlerin durdurulduğunu bildirdi. İYİ Parti İl Başkanı A.Şefik Çirkin, alınan önlemlerle ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Sayın İlçe ve değerli yöneticilerimiz, bilindiği gibi kovid-19 salgınında Bakanlığın açıklamasına göre, ilimiz Hatay en çok artış olan iller içerisinde başta gelmektedir. Bu bakımdan, devlet-vatandaş-siyasi partiler ve STK’lar işbirliği yapmalı ve katkı sunmalıdır Bu yüzden biz de, İYİ Parti teşkilatları olarak, üzerimize düşeni kesinlikle yapacağız Bu bağlamda;
1- 15 gün süreyle, tüm siyasi faaliyetler askıya alınacak. Çok zaruri bir yönetim toplantısı olacaksa, İl Başkanlığı’na danışmadan yapılmayacaktır.
2- Tüm taziye ve hasta ziyaretleri, iyi gün katılımları askıya alınacak, genelge gerekçe gösterilerek iletişim imkanları ile telafi edilecektir.
3- Vatandaşlarımızla bağın kopmaması adına, teşkilatlar, sınırlı sayıda yetkili ile açık tutulabilecektir.
4- İlçe binalarımızda pandemi kurallarına harfiyen uyulacak ve uymayanlara karşı gerekli tedbirler alınacaktır.
5- Bu genelgenin, başta Yönetim Kurulu üyelerimiz olmak üzere, tüm üyelerimiz tarafından sosyal medyada paylaşımı sağlanacaktır.
6- Tüm ilçelerimizde, Kaymakamlarımız ile temas edilecek, devletimizin hangi konuda yardım talebi olursa tereddütsüz yerine getirilecektir.
Değerli arkadaşlarım… Vaziyet, bilinenden kötüdür. Daha da kötü olmaması için, biz İYİ’lere düşen görevi en iyi şekilde yapacağınıza inanıyoruz. Şimdiden hepinize teşekkür eder, en kalbi saygı ve sevgilerimi iletirim.”
-Cemil Yıldız-