İyi Parti’de tartışılan fotoğraf

İyi Parti’de tartışılan fotoğraf

Çıldır, eleştirenlere; “Biraz emek” dedi…

“120 bin fark atmış, bizlerin de ciddi emekleri olan Hatay Büyükşehir Belediye seçimlerinde Doç. Dr. Lütfü Savaş’la aynı karede olmamız kadar doğal bir şey yoktur. Olmaya da devam edeceğiz.”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Hatay teşkilatında görev almış eski yöneticilerle bir araya gelmesi ve gelişmenin sosyal medyada fotoğraflanması sonrası başlayan tartışmalara bir yenisi eklendi. İYİ Partili Antakya Belediye Meclisi üyesi Bülent Çıldır, “Haddini bilmek erdemliliktir” başlıklı eleştirel yazısında şunları kaydetti:
“İYİ Partimizin kuruluşundan bu yana 2 yılı geride bıraktık. Birçok çalışma yaptık. Kıymetli yol arkadaşlarım hakkında; ‘hormonlu domates’, ‘nüfusuna al’ gibi bir çok paylaşım gördüm. Maalesef, siyaset üslubunu bilen tecrübeli bir İl Başkanı’nın bunları paylaşması manidar ve gerçekten, siyasette karşılığının olmadığını bilmesi lazımdır.
Buradan sorarım… 6 ay oldu, İl Başkanlığına getirilmeniz. Bugüne kadar, geçmiş dönem kuruluşundan buyana hizmet etmiş, gecesini gündüzüne katmış, her türlü damgayı yemiş yol arkadaşlarımızdan hiçbirini Partiye davet etmediği gibi, 2-3 kişiyi yönetime almıştır. Hadi diyelim, çalışma arkadaşlarını seçmen çok doğal! 2 tane, Partimizin Antakya Meclis üyesi var. Bunları da arayıp sordun mu? Biz sana çiçeğimizle ‘hayırlı olsun’a geldik. Oturtturmaya gerek duymadan, elimizi sıkıp göndermedin mi?
MHP’deki siyaseti burada yapmaya kalkarsan, karşılığı olmaz! Sahada ve bir çok protokolde göremiyoruz sizi. 10 Kasım’lar, 29 Ekim’ler… Saat 5’ten sonra Partide oturarak ve kendinize emir askeri seçip tek başınıza siyaset yaparsanız bunun karşılığı olmaz efendi! Ekip ruhu olmadan, herkesi yok sayarak…
Yeni misyon ve yeni hedefler çerçevesinde Partimizin tek kurtuluşu, ekip ruhu ile birlikte çalışmaktır. Mahallelere sandık da koyacağız, delege de seçeceğiz. Yasalarımız ne diyorsa, demokratik şekilde her şey yapılacaktır, yapılması için de takipçisi olacağız.
Partimizin şuana kadar Hatay da 6000 bin üyesini olduğunu hatırlatır ve bunun için emek harcayan yol arkadaşlarımıza, kim olursa olsun, laf söyleyen önce çıksın, emek etsin, sonra bizde onu baş tacı edelim.
120 bin fark atmış, bizlerin de ciddi emekleri olan Hatay Büyükşehir Belediye seçimlerinde Doç. Dr. Lütfü Savaş’la aynı karede olmamız kadar doğal bir şey yoktur. Olmaya da devam edeceğiz. Halkımızın sorunlarının çözümü, atanmışlarla değil, seçilmişlerledir.
Yaklaşan kongrede kim kazanırsa kazansın, biz, Partimizin güçlü ve Türk Milletimize umut olacağına inanıyoruz. Sevgi ve saygılarımla.” -Cemil Yıldız-