Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kabotaj Bayramı Etkinlikleri İskenderun’da

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, “1

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Tören, İskenderun Bölge Liman Başkan Yardımcısı Yunus Kanat’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kanat bir konuşma yaptı.
Konuşmasında Kabotaj Kanunu’nun Türk denizciliğinin bağımsızlığı ve gelişimindeki önemine vurgu yapan Kanat, katılımcılara teşekkür ederek şunları kaydetti: “Bugün ülkemizde gördüğümüz, yaşadığımız, uyguladığımız tüm denizcilik faaliyetlerinin, tüm denizlerimizin, bu alanda eğitim veren tüm okullarımızın bu seviyelere gelmesinde ve mavi vatanda söz sahibi olmamız elbette Kabotaj Kanunu sayesinde olmuştur.”


Kutlamalar, İskenderun Liman Başkanlığının organizasyonuyla İskenderun iskelesinde devam etti. Protokol üyeleri, şehitler anısına denize çelenk bıraktı ve çeşitli gösteriler yapıldı. Yağlı direk yarışmasında dereceye girenlere madalya ve kupa verildi. Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi tarafından vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. – Yusuf Cemil Karaçay-