Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KADEM Hatay’da Bayrak Değişimi

Hatay’ın kadın hakları ve

Hatay’ın kadın hakları ve hukuk mücadelesinde önemli bir role sahip olan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), yeni bir döneme hazırlanıyor. KADEM Hatay Başkanlığı görevini 7 yıldır yürüten Selma Tunç, görevini Avukat Saliha Betül Yıldız’a devretti.
İskenderun’da düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Tunç, KADEM’in istisnai bir dernek olduğunu vurgulayarak, başarının ekip işi olduğunu belirtti. Tunç, 7 yıllık süreçte yaşanan zorluklara rağmen bilinçli bir şekilde çalıştıklarını ifade ederek, kadınlara hiçbir beklenti olmadan yardım ettiklerini ve görev süresinin sona erdiğini dile getirdi. Tunç, görevi gönül rahatlığıyla Saliha Betül Yıldız’a devrettiğini ve onun daha iyi çalışmalar yapacağına inandığını ifade etti.


Yıldız ise Tunç ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, yeni görevinde aynı inançla ilerleyeceklerini belirtti. Zorlu ve maneviyat gerektiren bir yolculuğa çıkacaklarını ifade eden Yıldız, kadınlara dokunma arzusuyla hareket edeceklerini ve başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi. Yıldız, “Rabbim bizi muvaffak etsin” temennisinde bulundu. – Yusuf Cemil Karaçay-