Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kaderleri Aynı: İki Hataylı Eğitimci ve Spor Adamının Hikayesi”

Antakya’nın eğitim ve spor

Antakya’nın eğitim ve spor camiasının iki önemli ismi, yıllar boyunca birlikte öğretmenlik yaptılar, hakemlikte görev aldılar ve eşlerini yakın zamanda kaybederek aynı acıyı paylaştılar.

Cemil Şensöz, öğretmenlik kariyerinin ardından Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne atandı ve Hatay sporuna uzun yıllar hizmet etti. Futbol hakemliği de yaparak Türkiye genelinde önemli maçlarda görev aldı. Diğer isim ise öğretmenlikten Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcılığı’na yükseldi ve Hatay’ın kültür-sanat turizmine katkı sağladı. Aynı zamanda futbol hakemliği de yaptı.

Bu süreçte birlikte yol arkadaşlığı yapan bu iki eğitimci, çok yakın zamanda eşlerini kaybetti. Cemil Şensöz’ün eşi, Antakya’nın sevilen simalarından biri olarak bilinen beyefendiliğiyle tanınan biriydi. Diğer isim ise Hatay’daki idarecilik sürecinin ardından İstanbul’a yerleşti, emekli olduktan sonra siyasete atıldı ve Şişli’deki CHP’de aktif olarak görev aldı.

Ne yazık ki, Şensöz ve Aytaç, aynı amansız hastalığa yakalanarak yaşam mücadelesini kaybettiler. Geçtiğimiz hafta İstanbul’dan memleketleri Hatay’a gelen Mahmut Aytaç, Cemil Şensöz ve diğer grup arkadaşlarıyla bir araya geldi. Eski günleri yad ederken, sosyal medya hesabından da ortak kaderlerini paylaştılar.

Bu kader birliğinin yanı sıra, futbol hakemliği ve spor alanındaki ortak geçmişleriyle de öne çıkan bu iki insanı, Hatay ve spor camiası büyük bir saygı ve özlemle anacaktır. Allah rahmet eylesin. –  Mehmet Durmaz-