Kaderleri Aynı

Kaderleri Aynı

İkisi de Adana’da öldü. İkisi de elektrik çarpması sonucu can verdi. İkisi de yüksek gerilime kapıldı. İkisi de aynı gün öldü.

Komşu il Adana’da aynı gün içinde yaşanan, neredeyse birbirinin aynısı elektrik çarpması sonucu 2 genç hayatlarını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre, Adana’da, elektrik teline takılan uçurtmayı demir boru ile almak isterken akıma kapılarak ağır yaralanan 12 yaşındaki Dilara Ünal, tedavi gördüğü hastanede 12 gün sonra hayatını kaybederken, yine Adana’da, bir evin dış cephesini boyayan işçi, fırçanın yüksek gerilim hattına temas etmesi sonucu elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.
Seyhan ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi 51068 Sokak’ta, 12 yaşındaki Dilara Ünal, evlerinin damının yanından geçen elektrik teline takılan arkadaşının uçurtmasını almak istedi. Dilara Ünal, dama çıkıp, demir boru ile tele uzanıp uçurtmayı almak isterken akıma kapıldı. Yaralanan kız çocuğu, Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Vücudunun yüzde 75’i yanan Ünal, yanık ünitesinde tedavi altına alındı. Ünal, 12. yaşına da hastanede girdi. Ancak yapılan müdahalelere rağmen, 12 gün sonra hayatını kaybetti. Adil Tıp Kurumu morguna kaldırılan kız çocuğunun cenazesi, otopsinin ardından ailesi tarafından alınarak Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Adana’da yürek yakan bir başka olayda ise, merkez Seyhan ilçesi Kavaklı Mahallesi’nde bir evin dış cephesini boyayan işçi Serkan Kocabaş (28), fırçanın metal sapının yüksek gerilim hattına temas etmesi sonucu elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi. Evli ve üç çocuk babası olduğu öğrenilen Serkan Kocabaş’ın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.  -Cemil Yıldız-