Kadın gücü ve dayanışmasıyla

Kadın gücü ve dayanışmasıyla

Yaşamlarını idame ettiriyorlar

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran: “Vakıflı Köyü Kadın Kooperatifi’nde çalışan kadınlara selamlarımızı ve dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Bu kadınlar, son Ermeni köyünde, kimliklerini yaşatmanın mücadelesini veriyorlar.”

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Genel Merkez’de yaptığı basın toplantısıyla; Marmara, Çukurova, Malatya ile Mardin’de gerçekleştirdikleri “Kadın Yoksulluğuna Hayır” buluşmasının sonuçlarını açıkladı.
Açıklamasında, “Bizler, erkek iktidarların cinsiyetçi, militarist ve kadın düşmanı politikaları karşısında birleşik kadın mücadelemizi büyüterek, yeni yaşam inşamızın her bir adımında bütün dünya kadınlarıyla hep beraber yürüyeceğimizin sözünü veriyoruz. Savaşsız, sömürüsüz, eşit ve adil bir yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz” diyen Ayşe Acar Başaran, Hatay’daki izlenimleri içinse şunları paylaştı:
“Hatay Vakıflı Köyü Kadın Kooperatifi’nde çalışan kadınlar anlatıyor… ‘Burası, hepimizin umudu. 5 kadınla başladık, şimdi 35 kadın çalışıyoruz.’ Yaşadıkları yerde yetişen ürünlerden, tamamen organik reçel ve marmelat yaparak, defne sabunu, zeytinyağı üreterek geçimlerini sağlayan kadınlara ait, bu sözler… Kadınlar, elde ettikleri gelirle, hem kadınlara hem de öğrencilere destek oluyor.
Kadın çalışanlar; emeklerini yok sayan, kadınları üretim alanının dışına itmek isteyen erkek egemen iktidara karşı, kadın gücü ve dayanışmasıyla yaşamlarını idame ettiriyorlar.
Buradan, bir kez daha Vakıflı Köyü Kadın Kooperatifi’nde çalışan kadınlara selamlarımızı ve dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Bu kadınlar, ayrıca son Ermeni köyünde, kimliklerini yaşatmanın mücadelesini veriyorlar.”
-UMUDUMUZ BİZİZ-
Konuşmasında, “Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diyen HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, sözlerini şöyle noktaladı:
“Kadın yoksulluğuna hayır, kadınlar için adalet, kampanyamız kapsamında gerçekleştirdiğimiz buluşmalarda, kadınların yoksulluk karşısında sesini, isyanını buradan bir kez daha sizler aracılığı ile paylaştık. Kadın gücü ve dayanışması ile bu çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Haklarımız ve kazanımlarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz.
Her zaman olduğu gibi, bugün bir kez daha buradan sesleniyoruz… Yoksulluğun kadınlaşmasına, asla ama asla izin vermeyeceğiz. ‘Kadın yoksulluğuna hayır, kadınlar için adalet!’ demeye, adaletin kadınlara da ulaşması için HDP Kadın Meclisi olarak mücadele etmeye devam edeceğiz.
Bir araya geldiğimiz, görüştüğümüz, sesi olmaya çalıştığımız bütün kadınlara buradan sevgilerimizi iletiyoruz. Umudumuzu yitirmeyelim. Umudumuz biziz, ortak mücadelemiz, bizi, mutlaka ama mutlaka başarıya ve kurtuluşa ulaştıracak.” -Tamer Yazar-