Kadın Haklarında ATB Farkı

Kadın Haklarında ATB Farkı

Antakya Ticaret Borsası (ATB) Yönetimi, dün tüm yurtta mesajları yayınlanan “5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı” verilmesinin yıldönümünü farklı bir etkinlikle kutladı.
ATB Başkanı Ali Celal Mursaloğlu ve Genel Sekreter Metin Kuseyri ile yönetimin kararıyla, kurumdaki tüm kadın personelin tek tip, şık giysiler giymesi sağlandı, ardından başkanlık odasında fotoğraf çekilerek, birlikte çay içildi. Günün anısı, çektirilen fotoğrafla ölümsüzleştirildi.
ATB Başkanı Ali Celal Mursaloğlu, günün anlamına uygun şu paylaşımı yaptı:
“Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı tanınmasının 88.yıldönümünde, Antakya Ticaret Borsası olarak 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyoruz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle, kadına yönelik şiddetin son bulduğu, hak ve özgürlüklerden yararlanma noktasında cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir dünya, her günün mutlu bireyler, uyumlu aileler ve refah bir toplumun inşası noktasında farkındalık oluşturmasını temenni ediyoruz.
Bu sorumluluklarımızın bilincinde olarak, kadınların; Cumhuriyetimizle, anayasamız, yasalarımız ve uluslar-arası sözleşmelerle elde ettiği kazanımları ihlal edecek veya ortadan kaldıracak düzenleme ve değişikliklerin karşısında olmaya, kadına yönelik şiddetle mücadele-mize devam edeceğimizi, gelecek nesillerimizin bilinçlenmesi ve toplum olarak farkındalığımızın artması için çalışacağımızı bildirmek isteriz.”