Kadınların gücünü anlatıyor…

Kadınların gücünü anlatıyor…

Hayattaki gerekliliklerini de…

İrfan Kangı’nın yazıp-yönettiği “Kadın Kafası” adlı oyun, 11 Aralık’ta Antakya Meclis Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin önemli tiyatro gruplarını Antakya’da ağırlamaya devam eden Meclis Kültür Merkezi, “Her Aşk Biraz Komiktir” ve “Arabesk Müzikali” oyunlarının yazarı İrfan Kangı’nın yeni oyunu Kadın Kafası için ‘Perde’ demeye hazırlanıyor.
Kadınların gücünü ve hayattaki gerekliliklerini naif ve esprili bir dille izlemek isteyenler için 11 Aralık saat 20.00’da Antakya Meclis Kültür Merkezi’nde tiyatro severleri ağırlamaya hazırlanan oyun için verilen bilgi şöyle:
“Kadın ve erkek arasında yüz yıllardır bitmeyen bir savaş, diye başlarlar klasik cümleye, karşı 2 cinsi anlatırken… Peki, bu bir savaş değil de, gereklilikse! Yani, kadının erkeğe, erkeğin kadına ihtiyaç duydukları bir dünyada, beklentiler karşılanmadığı için ters düştülerse! Hangi toplumsal sınıf, sosyo ekonomik ve kültürel farklılıkları temsil etseler de, kadın ve erkek aynı şeylere başta farklı tepkiler verip, sonunda aynı noktada buluşuyorlarsa, işte Kadın Kafası da tam bu noktada izleyicinin kafasını ve zihnini güldürerek açıyor.
Çocukluk arkadaşı olan Aylin, Betül, Beyza ve Sevil’in bir akşam evde kız kıza oturup sohbet etmeye ve hayatlarındaki erkekleri çekiştirmeye başlamalarıyla eğlence başlıyor. İşin garip tarafı, anlatılan ve hayal edilen adamlarla, hayallerini yıkan adamlar ne kadar da birbirine benziyor. Seyirciye düşense, kendi hayatlarına bakıp düşünmek, bolca kahkaha atmak ve Kadın kafasına erişmek.” -Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)