Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAGİD’in mesajı anlamlı:

“Kadınlar günü, mağazaların kampanya

“Kadınlar günü, mağazaların kampanya düzenlemesi değil”…

Kısa adı KAGİD olan Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin yayınladığı “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” mesajında, bu anlamlı günün, mağazalarda kampanya düzenleme anlamı taşımadığı vurgusu yapıldı.
Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Tuban Öztürk, mesajında, KAGİD üyeleri olarak iş dünyasında var olmanın, yaşadığı topluma katkıda bulunmanın, üretmenin ve kendini ifade etmenin değerini bilen kadınlar olduklarının altını çizdikten sonra, “Amacımız, kadının toplumdaki statüsünün yükselmesi, iş dünyasında kadının daha çok yer alması ile ilgi çalışmalar ve projeler üretmektir” açıklaması yaptı.
KAGİD Başkanı Tuban Öztürk’ün “8 Mart Kadınlar Günü” mesajı şöyle:
“Dünya Kadınlar Günü’nü bir lütuf olarak senede bir gün kutlamaktansa, Kadın-Erkek diye ayrıştırmadan, ‘İnsan’ diye birleştirerek, her gün, birlikte ne kadar güçlü ve ne kadar güzel olduğumuzu anlatmalıyız düşüncesindeyiz. Kadın ve erkek farklıyız ve bu farklılıklarımızın getirileri, iş yaşamında eşit hak ve fırsatlara sahip olmamız gerektiği, asıl mevzudur.
İş hayatında kadın ve erkek aynı haklara sahip olmalı, fırsat eşitliği yaratılmalıdır. Sadece ülkemiz için değil, tüm dünyada ekonomilerin kalkınmasının yolu, kadının daha fazla iş gücüne katılmasıyla olur. Dünya Kadınlar Günü demek; mağazaların kampanyalar düzenlemesi, alışveriş etkinliğine dönüştürmesi ve bunun gibi sığ düşünceler değildir.
Kadının yönetimlerde, karar alma mekanizmalarında daha fazla yer alması, kadın temsil oranlarının artması gibi konulara dikkat çekme, toplum bilinci oluşturabilmektir. Kadınların iş hayatına katılması ve girişimciliğin desteklenmesi, ekonomik büyümenin temel anahtarıdır.” -Cemil Yıldız-