Kalbi Durmuş Hastaya Müdahele

Kalbi Durmuş Hastaya Müdahele

Özel Hatay Hastanesinde Personele Eğitim

İlimizdeki özel yataklı tedavi kurumlarından Özel Hatay Hastanesi’nde yönetim, personeli, eğitim kurslarıyla yeniliklere açık tutmaya çalışıyor.

Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’ndeki Özel Hatay Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Kalp Doktoru olan, kentin başarılı hekimlerinden Dr.Tural Terzi, personele son olarak, tıptaki deyimi CPR olan, kalbi durmuş hastaya ilk olarak nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusunu anlattı, tatbik ettirdi.

Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tural Terzi, uygulama sonrası şu paylaşımı yaptı:

“Özel Hatay Hastanesi personelimize, hizmet içi eğitimler kapsamında, CPR (kalbi durmuş hastaya müdahale) eğitimi… Emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm arkadaşlarımla gurur duyuyorum.”

Kentin kalp hastalıkları alanında uzman, başarılı isimlerinden Dr. Tural Terzi’nin bu alandaki paylaşımlarından bazıları şöyle:

ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ!

-Koroner göğüs ağrısı ve kalp yetmezliğinde bilimsel bir tedavi yöntemi olarak, EECP (Doğal ByPass) güvenle uygulanabilir.

-Hastalarımıza şifa dağıtabilmek için unutulmaması gereken en önemli kural şu ki; Hastalığa ilaçla, serumla, girişimlerle müdahale edilse de, hasta; ilgi, sevgi ve umutla iyileşebilir.

-Cemil Yıldız-