Kaldırım şart!

Kaldırım şart!

Öğrencilerin trafik güvenliği yok

Her gün yüzlerce öğrencinin kullandığı İskenderun eski yolunda kaldırım olmaması, can güvenliği riski oluşturuyor

İlimiz Antakya-İskenderun eski yolu üzerinde yaya olarak okullarına giden yüzlerce öğrencinin, trafikte can güvenliği sorunu yaşanıyor.
MKÜ’ye yakın Karaali ile ileri bölgede eski yolu kullanmak zorunda kalan üniversite ve ilk, orta ve lise öğrencileri, kaldırım olmaması nedeniyle, kimi zaman gruplar halinde yolun kenarından yürümeye çalışsalar da, can güvenliği riski bağlamında tehlike yaşıyorlar.
Antakya MYO ile Tayfur Sökmen Kampüsü arası yolda hiç kaldırım olmaması, okula yürüyerek ulaşmaya çalışan üniversite öğrencileri ile diğer orta dereceli ve ilkokul öğrencilerinin her an bir tehlike ile karşı karşıya kalmalarına neden olabiliyor. Şimdiden, dün olduğu gibi, yaşanan en ufak bir yağmurda bile şu birikintileri yolu gölete çevirirken, bu güzergah boyunca, kış bastırmadan acilen sağlı sollu kaldırımlar yapılması gerekliliğinin altı çiziliyor.
Bölge sakinleri ve üniversite öğrencileri, ayrıca E5’ten kampüse dönülen noktada ve E5 yolu üzerine köprülü kavşak yapılmasının acil ihtiyaç olduğuna vurgu yaparken, bu hizmetin, can kaybını önleyeceğini, bu nedenle de acilen ele alınmasını istiyor. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)