Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kamil Köseoğlu 30. Oldu

Boğaziçi Dünya Kıtalararası Yüzme

Boğaziçi Dünya Kıtalararası Yüzme Yarışına, 668’i kadın, 1797’si erkek 2465 kişi katıldı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından organize edilen, Samsun-Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı gerçekleştirildi. Dünya Açık Su Yüzme Birliği (WOWSA) tarafından “Dünyanın en iyi açık su yüzme organizasyonu” seçilen, Asya’dan Avrupa’ya yapılan tek yüzme yarışı, bu yıl 33. kez düzenlendi.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında seyircisiz yapılan yarışta, Türkiye’nin haricinde, çoğunluğu Rusya ve Ukraynalı olmak üzere, 55 ülkeden 668’i kadın, bin 797’si erkek olmak üzere 2 bin 465 katılımcı kulaç attı.
Anadolu Yakası’nda, Kanlıca İskelesi’nden başlayan yarışın startını; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten, TMOK Başkanı Uğur Erdener, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) Başkanı Husain Al Musallam ile protokol üyeleri verdi. Kanlıca İskelesi’nde başlayan 6,5 kilometrelik yarış, Avrupa Yakası’nda Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda sona erdi. Yarışı, 38 dakika 22 saniyelik derecesiyle tamamlayan Polat Uzer Turnalı, erkekler genel klasman birincisi oldu. Mustafa Sevenay, 39.57’lik derecesiyle ikinci, Çağatay Alper Üstününal ise 40.32’lik derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.
-KAMİL KÖSEOĞLU 30.OLDU-
55 ülkeden 2465 yarışmacı içinde Hatay’ı temsilen katılan Kamil Köseoğlu, yarışmayı 30. olarak tamamladı. Masterler yarışçısı, Hatay’a uluslararası ve ulusal düzeyde onlarca kupa ve madalya kazandıran Kamil Köseoğlu, yarışma sonrası açıklamasında, istediği dereceyi elde edemediğini, daha iyi bir sonuç beklentisinde kaldığını şu sözlerle anlattı:
“Bu yarışı bitirdim. Ama sonuç, benim açımdan iyi değildi. 30. Olabildim, ama Asya’dan Avrupa’ya yüzmek güzeldi. Bahane yok. Çalışanlar kazandı. Herkese selamlar.” -Cemil Yıldız-