Kampanya buluşması…

Kampanya buluşması…

Herkes için adalet bağlamında

Hatay kadın siyasetinin TBMM’deki isimlerinden Tülay Hatimoğulları: “Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar’ın katılımıyla, ‘Herkes İçin Adalet’ kampanyamız kapsamında, Halklar ve İnançlar Komisyonu olarak alimlerle ve seydalarla bir araya geldik.”

HDP Eş Genel Başkan Yardımcıları Tülay Hatimoğulları, Tuncer Bakırhan ve Meclis Başkanvekili Nimettullah Erdoğmuş’un da katılımıyla, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Herkes İçin Adalet” kampanyası kapsamında, Parti Genel Merkezi’nde Müslüman Din Alimleri ile bir araya geldi.
Gerçekleşen buluşmada, “İyiliğin, mutlaka hep birlikte güçlendirilmesi, fiilen ve fikren güçlendirilmesi gerekiyor” diyen Sancar yanı sıra HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tülay Hatimoğulları da bir konuşma yaptı.
Hatay kadın siyasetinin TBMM’deki güçlü isimlerinden Tülay Hatimoğulları, “Halklar ve İnançlar Komisyonu olarak, özellikle hocalarımızla buluşmak, hem Komisyon çalışmalarımız üzerinde bir fikir alışverişinde bulunmak ve hem de ülkenin içinden geçtiği süreci hep birlikte değerlendirmek, fikir almak istedik” dedi.
-SİYASAL İSLAM!-
Cihat adı altında, İslam’ın içinin boşaltıldığını ve hızla siyasallaştırıldığını ifade eden Tülay Hatimoğulları, bu kapsamda Ortadoğu’da hakimiyet kurmak isteyen İŞİD gerçeğinin altını çizdi, bunun da, insana dair sömürüyü beraberinde getirdiğini aktardı.
Egemen güçlerin, İslam’ın mezhepleri üzerinden çatışma yaratarak, bu anlamda yol almaya çalıştığını savunan Hatimoğulları, “Ülkemizde de, coğrafyamızda da, son zamanlarda bu çatışmalar üzerinden siyaset yürütülmesine tanıklık ediyoruz. Bizler, Halkların Demokratik Partisi olarak; dili, dini, ırkı, mezhebi ne olursa olsun, bütün insanların hak katında eşit olduğunu, bir ve beraber yaşayabileceğimizi, bu coğrafyayı birlikte dayanışarak güçlü kılabileceğimizi, adaleti tesis edebileceğimize dair inancımız sonsuzdur” şeklinde konuştu. -Tamer Yazar-