Kamu Sen’e göre, MHP’nin teklifi sorunu çözecek

Kamu Sen’e göre,  MHP’nin teklifi  sorunu çözecek

Türkiye Kamu-Sen il Başkanı Hayrettin Şahin, Ek Gösterge ile hazırlanan kanun teklifinin Meclis’ten geçmesi durumunda, kamu çalışanlarının bu konudaki sorununun çözüleceğini savundu. Kamu görevlilerinin hem çalışırken hem de emekli olduklarında, ellerine geçen ücreti doğrudan etkileyen ek gösterge uygulamasına ilişkin olarak pek çok sorunları bulunduğunu belirten Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, MHP Grubu’nun hazırladığı teklifin bütün ek gösterge kaynaklı sorunları çözeceğini ve kamu görevlilerine hatırı sayılır bir emekli maaşı artışı sağlayacak nitelikte olduğunu bildirdi.
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı ve Kamu Sen Temsilcisi Hayrettin Şahin’in bu konudaki açıklaması özetle şöyle:
“MHP Grubu’nun Türkiye Kamu-Sen’in görüşlerini de dikkate alarak hazırlamış olduğu teklif, bizim de son derece hassasiyetle yaklaştığımız konulara çözüm üretirken, memurların çalışırken aldığı maaşlara nazaran emekli maaşlarının gerçeklikten uzak bir şekilde belirlenmesinin de önüne geçecektir. Teklifin kanunlaşması halinde, ek gösterge sorunu kamu görevlilerinin gündeminden düşecek, emekli maaşları ve ikramiyesi yükselecektir. Bu bakımdan, hassasiyetlerimizi dikkate alarak titiz bir çalışma yürüten MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı nezdinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Türkiye Kamu-Sen olarak, ek gösterge sorununun çözülmesi ve çalışanların mali haklarının düzeltilmesi konusunda sorumlu iktidardan bir an önce harekete geçmesini, verilen sözlerin yerine getirilmesinin talep ediyoruz.” -Cemil Yıldız-