Kanal suyu sokağa akıyor

Kanal suyu sokağa akıyor

Çocuklar, pis suların üzerinde oynuyor…

Antakya Odabaşı Mahallesi’nde, Orkide Sokak sakini, yandaki apartmana ait kanal sularının boşa akması üzerine, çocukların pis ve kirli ortamının etkisi altında olduğunu bildirdi.
Odabaşı Mahallesi sakini Yusuf Köse, olayı şöyle anlattı:
“Binamıza bitişik bulunan apartmanın kanal bağlantısı tıkalı olduğundan, suları sokağımıza akmakta olup, eski kanala bağlı tek binadır. Çözümü, yeni kanala bağlanması için HATSU’ya dilekçe ile talepte bulunmak… Muhtar’a 2 ay önce söyledim. Durumu, yöneticiyle konuştuğunu ve halledeceklerini söyledi. Bu durum aylardır sürmektedir. Cimer, Zabıta ve HATSU’ya yaptığımız şikayetler sonuçsuz kaldı.
Havaların ısınmasıyla beraber pis koku daha da hissedilir oldu. Çocuklar, sokakta, pis suların içinde oyun oynamaya çalışıyor. Önce, apartman sakinleri gereğini yapar diye bekledik. Yapmayınca şikayet ettik. HATSU’nun arıza ekipleri defalarca geldi, açamadılar. Zabıtayı defalarca aradık, gelmediler.
Sonuç olarak, ‘çözülecek’ dedikleri sorun halen devam ediyor. Görüntülerde görüldüğü gibi, böyle bir durum kabul edilemez.” -Cemil Yıldız-