Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kano ile 4800 Km…

Artvin’in Hopa ilçesinden KANO’su

Artvin’in Hopa ilçesinden KANO’su ile denize açılan Şenol Özdemir, 6 ayda Alanya’ya ulaştı. Hedefi, Hatay-Samandağ denizine ulaşmak ve Hatay-Suriye sınırında final yapmak. Özdemir’in 4 ayı daha var.

İstanbullu Şenol Özdemir adlı vatandaş, kanosu ile açıldığı denizde 6 aydır yol alıyor. 6 ayda 4800 km yol alabilen Şenol Özdemir, önceki gün Alanya’ya ulaştı. Şimdi ise hedefinde Hatay var.

Şenol Özdemir, 45 yaşında. Artvin’in Hopa ilçesinde başladığı yolculuğunda 4 ayrı denizi aşarak Hatay’a ulaşma planını 6 aydır uyguluyor. Hedefine ulaşması için de bu hızla 4 aya daha ihtiyacı var. Yani Özdemir, 2022’de başlattığı yolculuğunu 2023’ün ilk aylarında tamamlamak istiyor.

Bir ilk gerçekleştirerek tarihe geçmek isteyen İstanbullu Şenol Özdemir, kürek çekerek Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçmeyi, ardından Akdeniz’e ulaşmayı ve özellikle de kız çocuklarının eğitimi için farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Aralıksız olarak denizde 75 gün, yani 2,5 ay kalabilen Şenol Özdemir, bu hedefi ile ilgili de şunları söylüyor:

“Amacım; Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz olmak üzere, 4 denizi tek seferde geçmek. Dünyada ve Türkiye’de yapılmayan bir şeyi yapmak istiyorum. Kano gezginiyim. Hedefim, Hatay Samandağ denizi ve Suriye-Türkiye sınırına ulaşarak, dört denizi aşmak. Ardından da dünyada yine bir ilk olarak, okyanusu aşmak.”

Şenol Özdemir, 2023 yılının Mart ayında ilimiz Hatay’da, Suriye sınırında final yapmak istiyor. -Haber/Cemil Yıldız-