Kaotik durum var

Kaotik durum var

CHP’li Vekil Serkan Topal, hafta sonunda çok sayıda mahalleyi gezdi, seçmenlerle buluştu. Topal, iktidarı eleştirirken, “Saman ithal edenlerin, ülkenin meralarını koruyamaması, çok acı bir durumdur” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, hafta sonunda seçim bölgesinde çok sayıda mahalleyi gezdi, referandum teşekkürlerini bildirdi, seçmenlere ülkenin iyi yönetilemediğini anlattı. Milletvekili Serkan Topal, hükümetin ekonomik politikasını eleştirirken de, “Saman ithal edenlerin, meraları koruyamamasının çok acı bir durum” değerlendirmesi yaptı.
Milletvekili Serkan Topal, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Eren Kurt ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu ile birlikte Anayazı, Üçgedik, Alazi, Karaali, Dikmece, Güzelburç ve Maşuklu Mahallelerini ziyaret etti.
Mahalle muhtarları ve hemşerileriyle görüş alışverişinde bulunan Topal, muhtarlara, referandum sürecindeki katkılarından ötürü teşekkür etti. Milletvekili Serkan Topal, seçmenleriyle görüşmelerinde özetle şunları savundu:
“Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, terörle mücadelede arzu edilen başarıların sağlanamadığını, her hafta bir yenisi gelen şehit haberlerinden görüyoruz. Aslında bugün ülkeyi yönetenler açısından kaotik bir durum söz konusudur. Bir tarafta Partinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı, diğer tarafta Partinin parlamento grubunun başkanvekili Başbakan. Krizlerden beslenen bir yönetme kültürü ile bugünlere kadar gelen AKP’nin yeni icatları neler olacak, bunu izleyerek göreceğiz. Fakat Saray’ın atadığı Pamukkale Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Hüseyin Bağ, Bereketli İmam Hatip Ortaokulu’nda öğretmen olarak görev yapan eşi Derya Bağ’ı Pamukkale Üniversitesi İslami İlimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atadı. Rektör’ün kendi yönetme sahasında tek adamlığını ilan edişi, referandum sürecinde anlattığımız tek adamlık olgusunu milletimizin görmesine de sebep olmuştur. Ne yapıyor Rektör? Öğretmen eşini alıyor, Enstitü Sekreteri yapıyor. Buna benzer örneklerin önümüzdeki süreçte artacağını görüyorum.”
AKP’nin Ufku İnşaat Ekonomisinden İbaret
Milletvekili Topal, hükümetin ekonomik politikalarını da eleştirirken, şunları söyledi:
“İnşaat ekonomisi dışında ufku olmayanların, ülkenin zeytinlik sahalarını talan edecek girişimlere zemin hazırladıklarını görüyoruz. Geçmişte defalarca gündeme getirilen, ancak zeytin ve zeytinyağı üreticileri ile kamuoyunun yoğun baskısı sonucu geri çektikleri değişiklikleri yasalaştırmak istiyorlar. 17 Mayıs 2017 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım’ın imzasıyla ‘Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı’nı TBMM Başkanlığı’na sundular. Komisyon’da AKP oyları ile geçen bu tasarının, zeytinlik sahaları ve meraları ilgilendiren hükümlerinin yasalaşmaması için Genel Kurul’da mücadele edeceğiz. Tasarının mevcut haliyle yasalaşması durumunda, kısa süre sonra ülkemizde zeytincilikten bahsedilemeyeceğini, zeytinlik sahalarda, taş ocaklarının, çeşitli çevre kirleticilerin, kulelerin olduğunu göreceğiz. Samanı dahi ithal eder hale getirilen bir ülkenin meralarını koruyamaması çok acı bir durumdur.” -Cemil Yıldız-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)