Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kara, kira yardımını sordu

CHP Hatay Milletvekili Nermin

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, depremzedelerin konut ve kira yardımı sorunlarını gündeme taşıdı. Kara, 6 Şubat Depremi sonrasında yapılan törenle konut kuralarının çekildiğini hatırlattı. Ancak, halen bir iyileşme olmadığını belirterek, binlerce depremzedenin hala konteynerlerde yaşam mücadelesi verdiğini ve Nisan ayında aldıkları kira yardımının kesildiğini ifade etti.

Kara, depremzedelerin yaşadığı mağduriyetleri detaylı bir şekilde açıkladı. Hak sahibi olanların teslim alacakları evlerin yaşanabilir olmadığını vurguladı ve sorunların çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Henüz konutlarına yerleşemeyen depremzedelerin mücadelesine de dikkat çekti. Geçen 15 ay boyunca konteyner kentlerde yaşam mücadelesi veren depremzedelerin ne kira yardımı ne de doğru düzgün bir barınma imkanına sahip olmadıklarını belirtti.

AFAD’ın acilen kira yardımı hususunda mağdur olan depremzedelerin sorunlarını dinlemesi ve çözmesi gerektiğini vurgulayan Kara, Hatay’da yaşanan mağduriyetlerin çözülmesi için takipçi olacağını belirtti. – Mehmet Durmaz-