Karahan, LGS Türkiye birincisini ödüllendirdi

Karahan, LGS Türkiye birincisini ödüllendirdi

Hataylı LGS 1.si M.GÖKSU ÖZER, Robert Kolej’e kayıt yaptırdı

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alarak Türkiye ve Hatay birinciliğini elde eden, Bilfen İskenderun Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Muazzez Göksu Özer’i okulunda ziyaret ederek tebrik etti. Sınav sürecini Karahan’la paylaşan şampiyon öğrenci, “Hep Türkiye 1.si olmak istiyordum ve bunu başardım” dedi.
Bilfen İskenderun Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Muazzez Göksu Özer, düzenlenen Liselere Giriş Sınavı’nda 500 tam puan alarak, hem Türkiye hem de Hatay 1.si oldu. Özer’in bu başarısını kutlamak için, eğitim gördüğü Bilfen İskenderun Ortaokulu’nu ziyaret eden Hatay İl Millî Eğitim Müdürü Kemal Karahan, LGS şampiyonu öğrenci, ailesi ve bu başarıda emeği geçen okul idarecisi ve öğretmenleri ile bir araya geldi. Öğrenciye plaket ve çiçek takdim eden Karahan, Muazzez Göksu Özer’in bundan sonraki yaşantısında da her zaman başarısının devam edeceğini ve buna inancının tam olduğunu söyledi.
Sınava hazırlık süreci ile ilgili İl Millî Eğitim Müdürü’ne bilgi aktaran Türkiye şampiyonu Özer, “Sınava hazırlık sürecimde, okuluma ve öğretmenlerime güvenerek, ek hiçbir kurs ya da özel ders almadım. Çok çalışarak bu başarıya ulaştım. Hep Türkiye 1.si olmak istiyordum ve bunu başardım” dedi. Bilfen İskenderun İlköğretim Müdürü Pelin Arıca da bu yıl Bilfen Okulları genelinde 5 Türkiye birincisi çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Hatay’ın gururu, LGS 2021 Türkiye şampiyonu Muazzez Göksu Özer, lise tercihini Robert Koleji’nden yana kullandı ve bundan sonraki eğitim hayatına İstanbul’da devam etmeye karar verdi. -Cemil Yıldız-