Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karamağara, Sınav Sorusu Oldu

Geçen yıl dünya rekorunun

Geçen yıl dünya rekorunun kırıldığı dalış yarışmasında milli sporcumuz Şahika Ercümen’in 105 metre olan Sırp sporcuya ait dünya rekorunu 106 metre ile kırmayı başardığı Hatay-Yayladağı Karamağara’daki yarışma, sınavda test sorusu oldu.

Yedi İklim Yayınevi, öğrencilerine yönelik sınav denemesinde geçtiğimiz yıl Karamağara’da yapılan dalış rekoruna yer verdi. Yayınevi’nin YKS adaylarına yönelik sınav sorusu şöyle:

“Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla 17 Ekim 2023’te ‘Hatay’a Nefes Ol’ sloganı ile Hatay’ın Yayladağı ilçesi Karamağara köyü açıklarında gerçekleştirdiği dalışla, Sırp asıllı Lena Balta’nın elinde bulundurduğu 105 metre dünya rekorunu 106 metrelik performansıyla geliştirerek yeni rekorun sahibi olan milli sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?
a) Beril Böcekler
b) Gülşah Yıldız
c) Şahika Ercümen
d) Hazal Sarıkaya
e) Esra Kübra Kaçmaz”

Yedi İklim Yayınevi’nin YKS adayı öğrenciler için deneme sınavı sorusu olan olay, 17 Ekim 2023’te milli sporcumuz Şahika Ercümen’in, Hatay Yayladağı ilçesi Karamağara Koyu’nda, paletsiz değişken ağırlık kategorisinde 106 metre ile dünya rekorunu kırmasıyla ilgilidir. – Meriç Demiray-