Karanlık mahfiller var

Karanlık mahfiller var

Eski Vekil Çirkin, el ele verilmezse, Reyhanlı’nın geleceğinden kaygılı…

“Reyhanlı, karanlık mahfillerce ‘seçilmiş’ bir yerdir ve ilerde hayırla anılmayacak bir ilçe olacaktır. Öyle bir gün gelecek ki, Reyhanlı’da Reyhanlılı mumla aranır hale gelecektir.”

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi ve Merkez Disiplin Kurulu üyesi olan Hatay eski Milletvekili Şefik Çirkin, geçtiğimiz Cuma günü Reyhanlı ilçesinde yaşanan patlamayla ilgili olarak yaptığı değerlendirmesinde, ilçe halkının el ele, omuz omuza vermediği takdirde, mevcut karanlık mahfillerin ilçeyi ileride hayırla anılmayacak bir kaosa sürükleyebilecekleri uyarısı yaptı.
Reyhanlı’da çiftçilik yapan, Hatay siyasetinin geçmiş ve en köklü isimlerinden Şefik Çirkin’in dikkate değer değerlendirmesi şöyle:
“Reyhanlılı tüm vatandaşlara, STK’lara, siyasi partilere sesleniyorum… Yapılan ve yapılacak olan tüm terör tacizleri, Reyhanlı’nın giderek boşalmasına yol açacaktır. Önce maddi durumu müsait olanlar, sonra da diğerleri, çocuklarına bir gelecek hazırlama adına, yine fakir ama huzurlu yaşamak için yurtlarını terk edeceklerdir…
Gidişat bu dur…
Çünkü Reyhanlı, karanlık mahfillerce ‘seçilmiş’ bir yerdir ve ilerde hayırla anılmayacak bir ilçe olacaktır.
Bunu bilerek ve tecrübemizle korkmadan söylüyoruz, söylemek zorundayız. Öyle bir gün gelecek ki, Reyhanlı’da Reyhanlılı mumla aranır hale gelecektir. Reyhanlı çökecek ve kanunsuzlukların merkezi haline gelecektir. Güzelim şehrimiz terör yuvası haline gelecektir. Çünkü şehirde; şehrin namusunu, dokusunu, huzurunu koruyacak Reyhanlılı kalmayacaktır. Bu uyarıyı, tarihsel misyonumuz ve Reyhanlı’yı seven biri olarak yapıyoruz.
Biz, ayrılığı bırakıp bir araya gelmeli ve çare üretip bunu hayata geçirmeliyiz. Reyhanlı; Arabıyla, Türkmeniyle, Çerkeziyle, Kürdüyle ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diyebilen milliyetçi, vatansever ve kahraman bir şehirdir.
Reyhanlı, daha güzel şeylerle anılmayı hak eden bir şehirdir. Reyhanlı’nın ekmeğini yemiş, suyunu içmiş biri olarak her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Çünkü Reyhanlı’ya borcumuz var.
Tüm hemşehrilerimi gönül dolusu muhabbetle kucaklar, hepsine saygılar sevgiler sunarım.”
-Cemil Yıldız-