Kardeş Aile Projesi’yle…

Kardeş Aile Projesi’yle…

Yüzlerce Aileyi buluşturduk

Hatay HDP İl Eşbaşkanları Kerem Nalbant ve Aysel Eşiyok: “Böylesi zor günlerde aşını, ekmeğini, güzel moral ve motivasyon dolu duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaşan iyi yürekli insanlara, Hatay HDP İl Örgütü olarak müteşekkiriz.”

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) tarafından hayata geçirilen ‘Kardeş Aile’ Projesi ile beraber, dayanışmanın en çarpıcı örneklerinden biri verilirken, projenin Hatay ayağında da çok sayıda aile bir araya geldi, eksiklikler giderildi.
Bu konuya ilişkin kısa bir bilgilendirme yapan Hatay HDP İl Eşbaşkanları Kerem Nalbant ve Aysel Eşiyok, şunları söyledi:
“Kovid-19 salgınından kaynaklı olarak ülkede, bölgede ve dünyada yaşanan sıkıntılardan dolayı binlerce şirket kapanırken, milyonlarcası işsizler ordusuna katılmak zorunda bırakıldı. Tamda böylesi zorlu bir dönemi aşmanın yegane yolu, birbirimize yardım eli uzatmaktan geçer. ‘Unutmayalım… Bize ait olan, biriktirdiğimiz değil, paylaştıklarımızdır’ şiarından yola çıkarak, Hatay genelinde Kardeş Aile Projesi kapsamında yüzlerce aileyi buluşturma şansını yakaladık. Böylesi zor günlerde aşını, ekmeğini, güzel moral ve motivasyon dolu duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaşan iyi yürekli insanlara, Hatay HDP İl Örgütü olarak müteşekkiriz.
AKP ve değnekçisi MHP’in kullandığı ayrıştırıcı negatif dilin, yaraların sarılmasından çok kutuplaşmaya, ayrıştırmaya ve ötekileştirmeye hizmet ettiğini tüm kamu oyu bilmektedir. HDP İl Örgütü olarak, bu ayrıştırıcı dili kınadığımızı belirtip, insanlık için geçerli olan evrensel doğruları savunmaktan asla taviz vermeyeceğimizi görev biliriz.
Dünya insanlık tarihi, çoğu badireyi atlatmayı başardı. Bunu da atlatacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. Tıpkı eski günlerde olduğu gibi birbirimize sıkı sıkı sarılarak, türkülerimizi söyleyip halaylarımızı oynayacağımız günler yakındır.” Tamer Yazar